30 работи што треба да ги направите на првиот состанок

што да разговараме со девојка на состанок

Ако вашите техники за започнување на а разговор за флертувањевродиле со плод и време е за првиот состанок. Првите состаноци со секогаш највозбудливите и се полни со нервоза заедно со надежта да провериме дали навистина сме го нашле нашиот идеален партнер.

Ако не сте многу јасни што да правите на првиот состанок, во оваа статија ви даваме добар грст идеи за, барем од ваша страна, да биде совршен ден, беспрекорен и да можете да го паметите со вашиот партнер во иднина додека им кажувате на вашите деца за тоа.

Одете на прошетка

Иако може да изгледа апсурдно, одењето на прошетка за време на првиот состанок е идеално да помогне смири анксиозност и непријатност што обично се поврзува со овие првични состаноци.

шетање на кучињата

Дали имате животни? Можете да останете на првиот состанок за да го однесете кучето на прошетка и, патем, да видите како се сложуваат. Ако само еден од двајцата има куче, тоа е одлична опција да откриете како нашиот партнер се согласува со животните.

Оди трчај

Ако немате миленичиња, друг начин да пристапите на еден вид прв состанок е оди на трчање или играј спорт заеднички.

возење велосипед

Практично во секој град ги има пунктови за изнајмување велосипеди. Ако живеете во мал град, опкружен со природа и трчање не е опција, одењето на велосипед и откривањето нови места за пикник е идеално.

Поврзана статија:
Запознавање на страници за флертување

Пикник

на готвење може да биде најбезбедната опција во овој момент. Земете ќебе, спакувајте грицки и упатете се во вашиот омилен парк.

Запознавање на страници за флертување

направи вечера

Ако имате кулинарски вештини или сакате да готвите, можете да ги покажете своите готвачки вештини со тоа што ќе подготвите лесна вечера за која знаете дека ќе испадне добро. Не се вклучувајте во правење јадење кое бара повеќечасовна подготовка.

Појадува

Ако се чини дека вечерата премногу формално, можете да се сретнете за појадок, дури и ако тоа значи да станете порано од вообичаено за време на викендите.

Пиј кафе

Ако рано станувањето не е дел од плановите на вашиот состанок, пиењето кафе може да биде одлична опција. Кој вели кафе, вели чаша алкохол. Нешто со повеќе дипломирање не би изгледало добро на двете страни.

Испијте чај

Чајниците се малку поспецијално од кафулињата, и тие ви даваат можност да пробате нови вкусови до кои обично немате пристап.

оди во пиварница

Не мора да сте љубител на пиво да уживате во пиварница. Има секакви пијалоци и, покрај тоа, повеќето ви дозволуваат да јадете нешто.

На овој начин можете знаеш што сакаш и јадење и пиење.

Поврзана статија:
Што да прашам на прв состанок?

Гответе заедно

Ако и другата личност сака да готви, првиот состанок можете да го направите прв состанок во супермаркет да купите се што ви треба за да направите вечера.

Ова е одличен метод за почнете да ги знаете вашите вкусови во кујната.

прв состанок

Ако сакате видео игри

Иако видео игрите отсекогаш биле поврзувани со машкиот пол, жените се повеќе се поврзуваат влезат во овој сектор и дека немаат обѕир кога се работи за тоа да го сокријат.

можете да останете за играјте неколку игри дома или во аркада, иако е сè потешко да се најде.

Научете да танцувате

Без разлика дали се работи за салса или валцер, часовите по танц се а добар начин за пристап и го скрши мразот.

Домаќин на караоке

Караокето е одличен метод за проверете го нивото на срам што можеме да ги издржиме. Ако не ви пречи да се правите будала од пеење, можете да изберете да организирате караоке дома или да отидете на место каде што можете да ги покажете своите вештини зад микрофонот.

На овој начин, исто така ќе ги знаете музичките вкусови на вашиот партнер и на тој начин да можат да организираат идни излети, доколку првото било задоволително за двете страни.

Оди на плажа

Ако живеете во близина на плажа, пливањето и сончањето е одличен план за прв состанок, сè додека немојте да имате предрасуди во вашиот изглед.

дегустација на вино

Во последниве години, модата на изработка тури на винаријата Допре до многу земји. Доколку во близина имате винарија која ви нуди можност да направите дегустација, тоа е одличен начин да се соочите со првиот состанок.

оди на екскурзија

ако ја сакате природата, имате рута по која вообичаено пешачите, поканувајќи го партнерот да се прошета среде природа, ќе ви помогне да ги знаете нивните вкусови. Дополнително, откако ќе вложиме напори, ендорфините кои се генерираат ќе ни помогнат да се чувствуваме поисполнети.

Поврзана статија:
Најдобар парфем за прв состанок

играј бинго

Ако сакате смеј се, одете на бинго, тоа е идеал и сигурно ќе го изненадите вашиот партнер, бидејќи овие соби најчесто се наменети за постари луѓе, тоа се мрачни места...

прв состанок

Да одам на куглање

Покажувањето на вашите вештини во спорт што веројатно не го играте е одличен начин смеј се и прекини ги моментите на тишина.

Ролерки

Ако било кое од двете знае да лизга а во вашиот град има лизгалиште, треба да ја искористите можноста да ги покажете вештините на секој и, патем, да го научите другиот.

Поглед на зоолошката градина, ботаничка градина…

На кого повеќе, а кој помалку Тој сака животни. Одењето во зоолошка градина и интеракцијата со животни е одличен начин да се прекине тишината што понекогаш ги придружува првите состаноци.

Дали ви се допаѓа уметноста?

Во секој град има уметнички галерии. ако сакаш уметност, без разлика дали станува збор за сликарство, скулптура, фотографија или било кој друг вид, изговорот за одење на изложба е идеален.

Дополнително, ќе ни овозможи да го провериме знаењето што го имате најдете теми за разговор задоволително за двете страни.

минијатурен голф

Секој сака голф, спорт каде физичката сила е во втор план и каде вештината се наградува при удирање на топката.

Поврзана статија:
Најсоодветни места за прв состанок

Погледнете соба за бегство

Друга одлична опција да се запознаеме со другиот подлабоко и каде можеме ги демонстрираме нашите вештини.

оди на возење со брод

Без разлика дали на локален траект или на чамци во парк, водата е особено релаксирачка и романтична, се додека и двајцата знаете да пливате

прв состанок за парфем

оди на шопинг

Доколку во иднина имате свечен настан и немате облека, поканете го нашиот партнер на шопинг, ќе ви помогне да го знаете мислењето за тоа како се чувствувате повеќе од она што можеби ви се допаѓа.

Загатка

Ако сакате лего, сложувалки или други видови на друштвени игри, прво проверете дали му се допаѓаат и на вашиот гостин, бидејќи датум како овој Не може да ве остави на многу добро место.

Екстремни спортови

Падобран, банџи скок, зиплајн… извршување на задача која генерира голема количина на адреналин може да биде добра или лоша идеја во зависност од вкусот на вашиот партнер.

Оди на концерт

Иако додека не излеговме со некоја личност неколку пати, тешко е да се добие идеја за нивните музички вкусови, ако веќе ги познаваш и во твојот град има уметник што им се допаѓа, концертот е одличен план за прв состанок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.