Што да се пие после вечера?

ладен пијалокПо добра вечера, коктел е неопходен за придружба на работна површина. Целта на овој пијалок не е само задоволството да го вкусите, туку и тоа соработуваат во процесот на варење толку потребно, така што она што го јадевме не му објави војна на стомакот. Затоа, во Стилски мажи Ние ќе ви ги кажеме различните опции што ги имате во овој поглед.

Може да има многу опции за пијалок после вечера. Меѓу нив наоѓаме опции како што е некое слатко вино, кое може да се сервира сам, со десерт, со чинија со овошје или сирење. Во овој случај, најпознати варијанти се Порто, Москато и слаткиот Херез.

Доколку се работи за состанок, може да се понудат и други опции, така што секој вечера може да се чувствува пријатно според своите обичаи. Можеме да ви понудиме коњак или ракија, послужена во мала чаша или во голема чаша коњак, но со малку течност.

Друга опција е да уживате во таканареченото пус-кафе, француски термин што значи малку чаша алкохол што се зема по кафето после трпеза. Овие ликери, генерално, се малку слатки и густи креми, како што е случајот со алкохол од какао или дул де лече, и треба да се сервираат во мали (алкохолни) чаши.

Постојат и други кои претпочитаат ладен пијалок после јадење, кој е направен од алкохолен пијалок, сода или овошни сокови и, понекогаш, специфичен вкус, придружен со коцки мраз. Некои такви коктели вклучуваат Куба либре, inин Тоник, Фернет-кола или Фрут Панч.

Десктопот е многу важен и сега имате неколку опции да го вклучите во вашите навики. Willе го сториш тоа?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.