Широки панталони за нозе за мажи

Широки панталони за нозе за мажи

Видовме дека модата нема граници. Не постои еден стил на панталони што одредува што е најактуелно за оваа година, бидејќи сите стилови се носат и облечени, но на свој начин. Забележавме слаби панталони, високи струк, панталони со низок струк, набори панталони, џогери и тесни или тенки панталони кои се најоблечени. За да ги набудуваме различните стилови тука, го оценуваме со сите негови детали.

Зголемените панталони се стил на облека или пресечете го тоа Се карактеризира со започнување со широк задник, тесен дел во горниот дел на ногата и веќе има ширина во долниот дел. Иако видовме широки панталони со тесен грб, тесна висока нога и разгорено дно, наречени  разгорени панталони.

Историјат на широки панталони

Првите широки панталони може да се најдат во 1920 година. Многу студенти на универзитет почнаа да го користат овој тип панталони, крштевајќи ги како „Оксфордски торби“, каде што нивните полите достигнуваа до еден метар во обем, и изгледаа до две панталони во една. Во 70-тите или 80-тите години повторно поставија тренд и познати личности како Дејвид Боуви беа оние кои ја зголемија неговата слава.

Широки панталони за нозе за мажи

Широки панталоните се вратија на почетокот на минатата година и сè уште има многу луѓе кои се обложуваат дека ќе ги носат, бидејќи за тоа има луѓе со многу различни вкусови и секоја носи што им одговара најмногу. Затоа модата се шири и постои поголема разновидност за сите аматери кога станува збор за облекување.

Како да носите широки панталони

Ако сè уште имате широки панталони во плакарот, време е да им дадете втора употреба. Спасете ги и комбинирајте ги со актуелните додатоци, облечете ремен, облечете патики, еспадрили или мокасини. Обидете се помеѓу сите опции и Со ваши сопствени критериуми, видете која е најдобрата комбинација.

Не знаете ли што да облечете одозгора? Во овој случај кошули и маици се најдобра опција, но секогаш напикани во панталоните. Не е строго правило, но е опција што ве тера да се одлучите за таа комбинација, сепак се покажа дека има кошули кои се поставени однадвор изгледаат добро, како и тесен џемпер кој не го надминува струкот .

Какви панталони можам да носам?

Без сомнение, носењето широки панталони е синоним за удобност, има простор за движење и слобода да „дише“ и затоа пантолоните не треба да изостануваат во вашиот плакар, без разлика дали се кратки или долги.

Јога харемски панталони

Широки панталони за нозе за мажи

Јога панталони или јога цветаат, се панталони што сè уште се носат и кои сакате да ги носите, но само за специјални прилики и исклучителна удобност. Направени се од висококвалитетни материјали за да ги искористат секојдневно, бидејќи се лежерни и многу практични за спортови како јога, за одмори или забави.

Обични широки панталони за нозе

Широки панталони за нозе за мажи

 

Овој тип панталони е да може да се чувствува удобно и да го условува во која било дневна пригода. Тоа е да се оди опуштено и бидејќи тие се секојдневен изглед, тие се идеални за да експериментираат со која било кошула или џемпер. Без сомнение, тие мора да бидат флексибилни материјали, но оваа година гледаме дека нешто се обложуваат на тие фармерки цветаат на колковите кои потоа се стеснуваат на потколеницата, се т.н. Балон одговара.

Тие се облекуваат многу добро со едноставни маици, кружен врат и кратки ако е можно. Кратките, фино плетени џемпери исто така работат одлично, но се додека се тесни и не се премногу долги. Ако кој било дел е предолг, завиткајте го во половината, бидејќи дополнително ја стилизира фигурата.

Елегантни и спортски панталони со широка нога

Широки панталони за нозе за мажи

Не сите брендови за франшиза продаваат широки панталони оваа сезона, но исто како и Зара или Бершка се обложуваат сепак да се направат елегантни, удобни и елегантни бермуди како оние на фотографијата. Пронаоѓаме проверени панталони со прилагодлив појас на врвка и странични џебови кои прават облик на пространост во таа област, тие не заборавија да користат еластични материјали за да понудат слобода на движење.

Широки фармерки

Широки панталони за нозе за мажи

Адолесцентите секогаш се определувале за ваков тип панталони, тие се широки, либерални, лежерна, пријатна и следете ја темата облека Хип Хоп или Скејтер. Некои од нив се многу пошироки од другите и немаат недостаток на традиционален стил на грб и странични џебови и не заборавајќи го лабавиот рез со кој е дизајниран.

Дното на ellвончето

Разгорени панталони

Тие се познати и како bвонарки или панталони за нозе слонови. Неговата форма има широк облик во долниот дел на ногата, достигнувајќи ја за да ја покрие ногата. Пронаоѓањето на оваа облека е во рацете на Мери Квант, која го измисли и минич и е дека во денешно време повеќе жени се облекуваат со разгорен стил отколку мажите. Разгорените панталони можете да ги најдете на Интернет, бидејќи има различни ткаенини и брендови кои сепак се обложуваат на луѓе кои сакаат да ги носат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.