Марами со качулка за студ

Шамија со качулка

Пред неколку дена разговаравме со вас долго и поставување на најдобри шалови, стапала и шамии за да можете да го загреете вратот во овие студени денови кои почнуваат силно да се стегнуваат, добро, денес ќе ви го покажеме најдоброто облека и пооригинални што најдовме за нив, шалови со качулка.

На ист начин, ако се сметате себеси донекаде ладни мажи, ако сакате да носите разни додатоци Кога одите на работа или се среќавате со пријатели, што е подобар начин отколку да носите одлична шамија со вашата дневна облека што вклучува свртете качулка за да ја загреете главата во тие студени денови.

Така, постојат многу познати брендови кои имаат се одлучи за создавање на оваа мода толку разновидна, и за мажи и за жени, оставајќи го настрана традиционалниот шал за да го претвори во нешто повеќе од тоа, бидејќи во еден сингл гест можете да ги имате двете уши топло, како вратот и главата воопшто.

Шал

Од друга страна, споменете дека овој вид на Марамите со качулка одлично одат со сите видови облека, без разлика дали се тоа фармерки со кошула, некои фустани панталони со маица и јакна или нешто понеформален и урбан стил, во кој било случај, секогаш можете да ги загреете главата и вратот со овие разноврсни шалови со качулка.

Исто така, забележете дека ова сезона тие се гледаат многу во различни модни продавници, како и во чудната модна писта, во можност да ги набавите по многу прифатливи цени и во Bershka како и во Zara, во бои основи кои се движат од сива до кафеава, но тоа не е сè, бидејќи оние од Нееднаков Тие направија чекор понатаму со тоа што меѓу своите облеки сметаа зимска јакна во која ја вметнаа шалот со качулка, што може да се отстрани.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хуан Карлос Гарсија dijo

  Леле ова супер, сакам еден !!

  1.    Лорето dijo

   Добра ноќ Хуан!
   Драго ни е што ви се допаднаа марамите со качулка што ги прикажуваме во статијата, како што можете да видите, ги ставивме во продавниците што може да ги најдете, и Зара, Десигуал или Бершка.
   Поздрав!.