Марамчиња и шалови од Адолфо Домингез

шал-човек

Најпознатите колекции на машка мода сега кога се ближи зимата, очигледно е дека тие лансираат облека од сите стилови што се топли, како и оние додатоци и додатоци како што се нараквици, капи, марамчиња или марами кои служат како засолниште и на истовремено прилагодете го нашиот дневен изглед, затоа денес ви го покажуваме најдоброто марамчиња и шалови од Адолфо Домингез.

На ист начин, да ви кажам дека покрај тоа што имате најдобра облека кога станува збор за облекување, со високо квалитетни ткаенини, можете да најдете и некои дизајни на шалови до најновите мода во карирани, ленти, ретро отпечатоци или обични бои идеални за секојдневно носење со стилот што го имате во текот на неделата или да ја истакнете таа облека за викендот, бидејќи ќе се чувствувате одлично.

Затоа, треба да се напомене дека во продавниците на Адолфо Домингез можете да најдете и обратен дизајн на марамчиња, во двојна боја, многу модерен и актуелен, по цени што се движат помеѓу 40 евра и 60 евра, во зависност од моделот. Овие модели на шалови изгледаат одлично со кошула, американска јакна и фармерки, комбинирајќи ги со чевли или патики.

марамче-човек

Од друга страна, споменете исто така дека ќе најдете многу практични шалови во различни бои, како што се сина, сенф и сина, со гранат ленти, шалови кои ќе ти го стоплат вратот во нив постудени зимски денови во исто време кога ќе го надополнат тој неформален или поуреден изглед, во зависност од тоа со каква облека ќе одлучите да ги носите.

Исто така, треба да знаете дека овие модели на шалови од Адолфо Домингез Тие имаат цена од 30 евра, нешто прилично прифатливо сметајќи на квалитетот на производите на фирмата и добриот вкус при креирањето на нивната најдобра облека за нив, па ако сè уште немавте такво нешто, не двоумете се да го имате во вашиот гардероба плакарот.

Извор - адолфодомингез


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.