Чорапи, од апсолутна рамнодушност до знак на стил

Чорапи

Во последните времиња, чорапите добиваат значење во машката гардероба. Ова се случи кога должината на нозете беше скратена или полите се навиваа за да се покажат глуждовите. И се чини дека нејзината популарност е далеку од достигнување на достигнување.

Ова парче, на кое порано гледавме рамнодушно - вредеше ако ја исполнат својата функција, немаше причина да бараме повеќе - стана знак на стил. Поради тоа, секој пат кога ќе ги избереме со поголема грижа и ќе вложиме повеќе пари во нив.

Трендот на атлетика може да се обвини многу дека да имаш фиока полна со чорапи веќе не е доволно. Сега, покрај тоа, тие сакаат нивните дизајни да бидат кул, бидејќи ќе ги носиме низ градот, не само во теретана.

Спортските ленти добија попривлечни нијанси и се наредени на покреативни начини, нудејќи и ретро и современи вибрации во зависност од стилот на индивидуата. Покрај тоа, тие обично споделуваат простор со големи текстови или логоа со потпис (Сè повеќе неспортски фирми или соработки помеѓу нив двајца, како овој модел на Vetements со Reebok).

Сепак, спортските чорапи не се единствените што престанавме да ги гледаме со рамнодушност. Кога станува збор за креирање изглед на канцеларијата или да излеземе на пијалок после работа веќе не сме задоволни од типичниот обичен чорап Тоа помина незабележано, но стана вообичаено да се обложуваме на модели со шари и светли бои.

Гучи

Топман

Кога станува збор за нивно комбинирање, можете да изберете да имате некаква боја или мотивска врска со панталоните (на пример, aredеред Лето комбинираше цветни панталони со цветни чорапи) или да останете потполно бесплатни претворање на вашите чорапи во демонстрација на оригиналност и свој стил.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.