Машка контура на очите

Машка контура на очите

Машката контура за очи е направена за оние мажи од нашата ера. Сега е кога тие подобро се грижат за својот имиџ, и тоа е сакаат да се грижат за себе и знаат дека резултатите се очигледни. Ако сакате да се грижите за вашиот изглед, ќе откриете дека е тешко да се избришат долгите ефекти од исцрпувачката недела или дека оваа област веќе поминува опустошувања на нешто што е очигледно како чекорите на годините.

Не можете да ја занемарите областа околу очите, бидејќи оваа област ја карактеризира возраста на една личност. Очните контури за мажи се креми за нивна грижа, а тоа доведува до вклучување на дневна и лична рутина. Правилното нанесување на производот е од суштинско значење за добар напредок, освен изборот на добра контура на очите што ја означува можноста добро да ја завршат својата работа.

Како да користите контура за очи за мажи

Контурата на окото е оној тенок слој на кожа што ја покрива областа околу очите.. Тоа е деликатна област и затоа е поверојатно да страдаат од видливи симптоми како што се темни кругови или кеси, сите се резултат на замор или разни фактори како што се возраста, пушењето, пиењето, лошата исхрана итн. Препорачливо е да го користите овој крем од 30-годишна возраст, што е кога овие знаци почнуваат да се појавуваат.

Важно е да се знае дека примената на контура за очи не е како обична крема, правејќи го тоа на вистински начин ќе ве охрабри да продолжите да се грижите за себе затоа што ќе видите како реагираат нивните добри резултати.

Чекори за добра апликација:

Машка контура на очите

 • Идеално, нанесете го наутро и навечер, но барем еднаш на ден.
 • Нанесете мал дел од производот точно на дното на твоите очи, иако можете да додадете крем и под веѓите.
 • Не треба да ја отстранувате контурата како кога ја ставате оваа крема, туку потчукнувајќи го со прстот.
 • Користете го показалецот за да ги дадете тие допири и обидете се да го ширите производот до областа на солзниот канал, мора да го правите ова додека кремот не се апсорбира целосно.

Состојки кои мора да содржат добра контура на очите

 • Ретинолот е витамин А., Тоа е од суштинско значење за оваа област бидејќи помага да се преструктуира таа област и помага да се намалат фините линии.
 • Хијалуронска киселина: Тоа е природна компонента која помага во натрупување на клетките на кожата и ги намалува брчките.
 • Пептиди: тие се одговорни за градење на колаген. Willе забележите дека вашата кожа ја губи еластичноста, дека паѓа под сопствената тежина и се формираат брчки, со текот на годините. Овие пептиди ќе помогнат во производството и повторно воспоставување на колаген, а со тоа и во борбата против стареењето.
 • Заштита од сончевите зраци: Треба да изберете крем кој делува како крем за сончање, бидејќи делумно е виновен за стареењето на нашата кожа ако ја одржуваме изложена. Препорачаната работа е SPF 50 што може да блокира до 99% од УВБ зраците.

Најдобрите контури за очи за мажи

Контура за очи Клинички

Овој крем помага да се поправат фините линии и брчки, создава цврстина во областа и и дава еластичност. Благодарение на комбинацијата на пептиди, екстракт од бела бреза и протеин од сурутка, тоа ќе помогне во борбата против знаците на стареење создавајќи сјајност.

Незени, со нова формулација

око контура за мажи

Овој крем плени со своите резултати и затоа се позиционира на првото место на списоците. Содржи Кобиолифт и дава гаранција за елиминирање до 47% од брчките. Овозможува А. одлично измазнување, цврсто и затегнување на областа.

Вкупно заживејте ја Ева од Шисеидо

Оваа контура работи многу добро и е многу барана. Инспириран е од третмани со хијалуронска киселина, така што пад на знаците на замор, сувост и борба против знаците на стареење. Исто така, помага да се намали појавата на темни кругови и помага многу подобро да се хидрира областа.

Контура на очи Оскија

Овој производ дава многу добри резултати и е благодарение на неговите хранливи состојки богати со пептиди, антиоксиданти и високо квалитетни хранливи материи. Биоактивите на растенијата ја осветлуваат областа на темните кругови и ги омекнуваат оние фини линии на изразување, ја намалуваат подпухналоста на очите и ја штитат ДНК.

L'oreal Men Experte Hydra Energetic- вклучете се

Овој производ е во форма Roll on и е многу попрактичен за примена благодарение на овој иновативен систем. Тие имаат многу добра проценка на пазарот и тоа е тоа веднаш ја освежува и буди кожата. Ги намалува торбите и темните кругови со гаранција, како и се бори против знаците на замор.

Ако вашиот проблем е главно темни кругови во овој напис, можеме да ви кажеме кои се најдобрите природни лекови за борба против нив и производи против темни кругови што можете да ги најдете на пазарот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.