Тегет костум за мажи

Тегет костум за мажи

Костумите се една од елегантните комбинации што внесуваат стил во начинот на облекување на мажот. Синиот костум е трезна и ласкава боја и се издвојува по тоа што е тон што често се користи. Многу мажи се повикуваат да имаат еден во плакарот затоа што сметаат дека тоа е од суштинско значење.

Синиот костум е најпродаваната боја од која било продавница за облека, таа е над сивата и црната боја, но зошто ја сака толку многу? Тоа е најдобра опција да се облечете елегантно во секоја пригода, без разлика дали е забава, одење на работа или да го носите и дење и ноќе. Нивните форми и комбинации се дадени подолу.

Како да комбинирате тегет костум?

Без сомнение, сината боја е неутрална, Одговара на многу нијанси на боја и е совршен за многу настани со црна вратоврска. Со овој тон на боја нема да ни биде тешко правилно да избереме некои облеки за да ги комбинираме едни со други. Со цел да ги расчистиме сите сомнежи, направивме мала компилација за она што може да биде фундаментално:

Костум во комбинација со темен дел

Тегет костум за мажи

Ако изборот отсекогаш бил да гледаме син костум со бело здолниште, ќе ја земеме таа идеја за типичното канцелариско одело. Не само што се комбинираат белите кошули, но темни кошули и со џемпери, поло маици, па дури и дуксери. Се чини дека различните стилови на џемпери и кошули почнуваат да се комбинираат со костуми со тотална елеганција и за ова ќе го видиме на фотографијата подолу.

Тегет костум за мажи

Избраните тимови се модели собрани од Зара. Првиот костум од левата страна е дизајниран со нешто полабав изглед, бидејќи можеме да видиме дека се чини дека е свечен костум, но прекинете ја својата традиција комбинирајќи ја со опремена црна дуксерка.

Вториот костум е блејзер со јака и врвни ревери. со соодветни детали за шевовите. Направен е со еластична и дише ткаенина, така што е функционален и може да се носи совршено со тесен, тегет, џемпер со висок врат.

Темна комбинација

Третото одело има како и другите две тенок пресек или тесен рез, да се вклопи во телото што е можно поблиску. Направен е од ткаенина што се протега на мешавина од волна, отпорна на брчки. Неговата јакна е нешто подолга од вообичаеното и носи комбинација од црна памучна маица или фин дрес со тркалезно деколте.

Костум во комбинација со светло-тон дел

Тегет костум за мажи

Забележавме дека темниот тон зазема збор кога се комбинира со тегет костуми. Не ги оставаме настрана класичните бели кошули, без маици, без фини плетени џемпери. Во првиот костум од левата страна избравме лежерен костум, со тенок рез и марката Tommy Hilfiger. Ние го сакаме неговиот дизајн на прозорецот и карактеристичните детали за брендирање. Совршената и елегантна комбинација ја прави неговата бела кошула, Опремено или тенок пресек на телото и во бело.

Тегет костум за мажи

Вториот костум на брендот Келвин Клајн Тој е модерен и иновативен.. Неговиот состав е изработен со квалитетна италијанска волна, со модерна јакна од типот блејзер и без влошки за рамо за да обезбедат удобност и да создадат формален изглед со неговата комбинација на тенки исечени панталони. Третата облека е поврзана со сив џемпер за енергичност. Тоа е удобна облека од 100% органски памук, со кружен врат и кратки ракави.

комбинации со светли тонови

Сино одело со вратоврска

Вратоврската ие една од додатоците што преовладува многу повеќе од шалот. Според мислењето на многу мажи, тоа сепак носи многу поголема елеганција и формалност, па затоа е од суштинско значење да се носи на настани со црни вратоврски.

Ако носиме вратоврска, можеме да го избереме овој додаток со допир на боја што се издвојува над таа темносина боја, така што ќе биде многу попривлечно и привлечно. Вашата најдобра комбинација ќе биде да носите кошула што одговара совршено со целиот костум.

врски

Ако одберете светло сина кошула, ќе можете да изберете совршено втемносини орбити со бело печатење со точки или со моделот „Пејсли“ или исто така наречен "кашмир". Ако сакате да му дадете контраст многу елегантна и официјална е жолтата боја. За бели кошули врски со црвени или обични нијанси на канелена боја Е ви ја дадат и таа контрапункт што толку многу ви се допаѓа.

Со елек

елек

Sabemos que Тоа е комплемент кој завршува со давање целосна елеганција на костумот. Ако сакате да го носите, не двоумете се да купите костум од три дела, така што сите ткаенини ќе бидат идентични. Костумот можете да го носите отворено, затворено, со вратоврска, без вратоврска или дури и без јакна, бидејќи елекот ви дава бесконечни комбинации.

Ако сте решиле да купите елек кога веќе сте го купиле вашиот костум, обидете се да го направите, Ако е можно, идентична со текстурата и бојата на сите негови додатоци. Ако не, можете да изберете поинаква нијанса на костумот што исто така добро се комбинира и ќе му даде поинаков изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.