Чизми Rockport за Барбур

Потпис Barbour, познат главно по своите јакни во ист стил како и Белстаф, исто така ќе се обложи на чизми оваа сезона есен-зима 2010-2011 година. И таа не е сама; за оваа колекција обувки соработуваше со фирмата Рокпорт.

Три модели различни чизми, од повеќе до помалку робусни, но без губење на силата. Барбур ги обезбедува материјалите, а Рокпорт искуството во светот на обувките. Резултатот се чини дека не е лош, нели?

Воздржувам главно затоа што не сум корисник на овој вид обувки и слични чизми никогаш не ми привлекоа внимание. Тие можат да имаат своја поента, да, но видени на туѓи нозе. На оние кои користат ваков тип обувки, Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос dijo

  Кул се ... годинава сигурно ќе паднат некои чизми, ми се допаѓа изгледот на чизмите однадвор ,,, ќе те следам дали ќе ни најдеш повеќе модели на чизми.
  Поздрав !!

 2.   Исус абела dijo

  Здраво, овие чизми се продаваат и во Богота (Колумбија)? Ако е така, каде или како се вика продавницата што ги продава.
  благодарам за вниманието
  прегратка

  atte
  Исус