Чизми доктор Мартенс

Модни чизми

Сите сакаме секогаш да се покажуваме некои чевли до најнова мода, кои се во лежерен или формален стил, во зависност од моментот во кој ќе се одлучиме да го носиме и тоа исто така предизвикува сензација да бидеме единствени, затоа ќе зборуваме за одличните чизми на брендот д-р Мартенс, кои се исто така многу удобни и отпорни.

Обично овој тип чизми Тие се користат повеќе од жал со панк стил, но во денешно време како одат модата движејќи се напред и се менува во континуитет, тие можат да се видат во сите видови стилови, со слаби панталони и да ги покажуваат на оригинален начин, или со повеќе класични панталони, покажувајќи го само прстот на ногата.

Така, нагласи дека чизмите Д-р Мартенс ги разви германецот Клаус Мартенс и тие се популарни насекаде по нивниот карактеристичен ѓон бидејќи има а воздушна перница и за нејзините шевови gгенерално жолто, што ги издвојува од кој било друг вообичаен модел за машки чизми.

На ист начин, треба да го знаете тоа првите чизми на д-р Мартенс кои ја видоа светлината беа пред повеќе од 50 годиниs, во црвеникава нијанса и направено во Напа кожа, со вкупно осум дупки низ кои минуваа врвките. Со текот на годините, овие модели на чизми беа белег на идентитетот на различни модни стилови, како што се рок или панк.

Чизми за мажи
Од друга страна и до 2003 г. Чизми доктор Мартенс Тие веќе беа популарни низ целиот свет, попознати како AirWair, во црна, црвена, јоргована, сива, беж или канелена боја, со прстот генерално направен од челик. Овие удобни чизми можат да бидат претставени со врвки или добро со странични еластични чизмиВо зависност од моделот, може да биде полукружно или високо-врвно.

Исто така, споменете дека најчестите модели меѓу Чизмите на д-р Мартенс се винтиџ, носени, капер, Jeефери, Валас, Пјер или asаспер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.