Четири смели парчиња за оваа пролет

Доколку сакате изгледот оваа пролет да остави свој белег, потребни ви се смели парчиња како оние што ги избравме во оваа прилика.

Пролетта е идеална сезона за да испробате нови работи со вашите аутфити. Затоа, не биди срамежлив и осмели се да формираш нови силуети и комбинирајте облека со повеќе весели и впечатливи бои и мотиви.

Црн технички комбинезон

Пролетната колекција на Зара вклучува изненадувања исто толку убаво (и смело) како овој комбинезон со јака за кошула и затворање со патент. Облека за која тврдиме долго време на овој блог и тоа, конечно, ќе имаме можност да додадеме во нашата гардероба ... и пред се по популарна цена!

Исечена кошула

Една од куќите што со поголема решителност ги промовира новите машки силуети, Баленсијага, ја предлага оваа исечена кошула од поплин со еластична на половината. Алтернатива на типичната кошула за фустан што обезбедува многу свеж изглед и, пред сè, да не остане незабележан. Можете да го најдете кај Г-дин Портер.

Розови панталони

Ултра течност и розова боја. Секое влакно од овие скратени панталони „Гучи“ испушта смелост, бидејќи тие се два концепта што се поврзуваат само со женскиот пол, иако благодарение на работата на дизајнерите како Алесандро Микеле и без родовиот менталитет на новите генерации, тоа се менува.

Леопард бомбардер

Имањето разновиден репертоар на лесни јакни ви гарантира дека секогаш имате совршен шлаг на тортата за вашиот пролетен изглед. Бомбардер јакна со привлечни мотиви, како оваа од Александар Меквин, веднаш може да го претвори најрамниот изглед во нешто супер стилско. Можете да го најдете во СЕСНИС.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.