Четири атлетички комбинации за оваа пролет

Водење сметка за спортот кога памучните дуксери почнуваат да се загреваат премногу Тоа е можно благодарение на друга облека, како што се спортски шорцеви, џогери или јакни за патеки.

Следното е четири стилски идеи да вклучите спортска облека и во вашиот секојдневен и паметен изглед за време на полувремето. Создава комбинации исто толку пријатни и кул во слободно време.

Поло + џогери

Страдивариус

Ефектот што го нудат поло маиците и џогерите кога се комбинираат е изненадувачки рафиниран. Нагласете го минимализмот обложувајќи се на цврсти бои и во облеката и во монохроматските спортски обувки во неутрален тон, што во овој случај е беж.

H&M

Ако вашата поло-кошула нема еластична лента за струкот, како моделите на пике, размислете да ја навлезете во вашите панталони за да создадете подефинирана силуета. За облеката сама да го постигне овој ефект, обложувајте се на паметни поло маици.

Сарторијал кошула и панталони + бејзбол капа

Zara

Заедно, облеката и капите формираат една од најстарите комбинации на атлетика. Начин да бидете добро облечени без да го изгубите тој свеж урбан воздух толку модерен во денешно време. Ресурсот работи и со одела.

Јакна за патеки + маица + фармерки

UO

Формирањето врвен атлетски изглед оваа пролет е едноставно како да го комплетирате вашиот типичен комбиниран тексас и маица со кратки ракави со Јакна за патеки во ретро стил, како овој од Адидас.

Самоубиец + памучни шорцеви

Повлечете и мечкајте

Доколку сакате ултра-лежерен изглед во стилот на атлетика, комбинирајте ја вашата бомбер јакна - додека не дојде летото, можеме да ја носиме - со неколку памучни бермуди. Носењето долги ракави со шорцеви секогаш создава силен контраст, но токму тука лежи силата на оваа опција, особено препорачлива за најмладите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.