Четири стилски начини да се носи лесен парк

Парка од Мајкл Корс

Лесниот парк е задолжителен на полувремето, и оваа година уште повеќе, бидејќи тие се исто така меѓу најтренди јакните.

Креатори на опуштени и високо функционални силуети Во сезона која често е обележана со дожд, следниве се четири стилски, но многу различни начини да се комбинираат паркови и долги јакни од средната сезона воопшто.

Паметни

Ами

Ами предлага а габардин парк над широк костум. Врв на резервоарот и патиките го засилуваат спортскиот воздух на изгледот. Сепак, основата е сè уште паметна, затоа вибрациите што произлегуваат од сетот се елегантни.

Паметен лежерен

Мајкл Kors

Sweемпер и фустани до фустанот до глуждот е комбинацијата на која Мајкл Корс се обложува во неговата колекција пролет / лето 2017. Изглед во два тона (сиво-бело) и прилично претпазлив, идеален за слободно време.

Urbano

Собрание Newујорк

Најурбаната и најкул идеја доаѓа од Собранието Newујорк. Спортски дизајн парк е комбиниран со огромна печатена маица, тенки панталони и сандали. Обложувајте се на неутрални тонови за јакна и бело за остатокот од облеката му дава на изгледот многу свеж и пролетен воздух.

Минималистички

Раф Симонс

Раф Симонс се сврте кон неколку долги јакни во својата колекција за оваа пролет, формирајќи минималистички изглед иако со детали кои му даваат многу карактер, како капачето, квадратниот врат на маичката и флип-апостоите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.