Четири начини да носите кошули со отворена јака

Конвертиран за само неколку сезони во задолжителна машка гардероба за пролет / лето, кошулите со отворен врат секогаш ќе ви дадат многу стилски допир ако ја погодите вистинската комбинација.

Следниве се четири начини да се носи оваа кул и пријатна облека, идеална за слободно време и многу кул алтернатива на типичната кошула со кратки ракави.

Со фармерки

Zara

Земете ја кошулата со отворена јака и спарете ја со омилените фармерки и патики. Одење стилски оваа пролет е едноставно како тоа. Доколку сакате нежен изглед, одете по светли тонови и за кошулата и за фармерките. Побарајте темни тонови над или под или од обете страни ако сакате потрезен ефект.

Со исечени панталони

Сини дланки

Од и двете се облека наменета за топлите месеци, не е ни чудо што тие прават одличен пар кога ќе ги составиме. Ако се обложувате на светли нијанси на сина и беж, како во овој случај, вашиот изглед ќе го опседне духот на пролетта без да изгубите одреден паметен лежерен воздух.

Со шорцеви

Приватен бел VC

Ако ви се случува во близина на морето, сигурно ќе ја носите вашата кошула со отворен врат со шорцеви. Нормално, ние можеме да ја формираме и оваа комбинација за градот, иако идеално во овој случај е да ги држите настрана шарите и светлите бои, како на горниот изглед.

Со наутички

Греди плус

Кошулите со отворен врат се повеќе разноврсни отколку што звучат. Оваа разноврсност е дадена од големата разновидност на завршувања и модели. Ако сте научници и Кинези, или што е исто, вашиот начин на облекување е претходенПобарајте официјални дизајни, како оваа карирана шема.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.