Четири начини да комбинирате светло сина кошула

Светло сина кошула со кожна јакна

Светло сината кошула е суштинско парче од машката гардероба. Разновиден и несвесен за модата, тоа е една од оние инвестиции за кои никогаш нема да зажалите.

Следниве се некои идеи за изгледНекои подготвени за канцеларија, а други да ја изразат вашата паметна страна после работа и за време на викендите.

Светло сина кошула + беж чинос + тегет блејзер

Оваа паметна класична класика е безбеден облог за одење во канцеларија. Сепак, работи одлично и за паметни викенди и за ноќно излегување.

Кошулата е од J.Crew, панталоните од Incotex и јакната од Burberry. Чевлите се велур-мокасини од Tricker's, но може да носите и брошури од кафеава кожа.

Светло сина кошула + тегет кардиган

Тенок кардиган е а одлична алтернатива на Американецот за време на полувремето или едноставно кога сакаме да одиме полесно. Исто така, обете парчиња се компатибилни. Дојдете зима, можете да формирате три слоја на врвот: кошула + кардиган + блејзер.

Кошулата е од Масимо Алба и кардиган од Хуго Бос. За да создадете паметен секојдневен изглед, одете по тенки кардигани со чисти линии како оваа.

Светло сина кошула + темносини панталони + кожен бомбардер

Светло сината кошула е многу разноврсна облека. Работи добро и со кроење и со повеќе лежерна облека, како што е случајот со оваа кожна јакна, на која type дава префинет допир неговиот вид јака.

Акни студио панталони и АМИ кошула, јакна и патики. Совршено избалансиран изглед заснован на паметна и лежерна облека. Идеално е да одите на пијалок после работа.

Светло сина кошула + темносини чиноси + спортски чевли

Едноставна комбинација, но истовремено и супер свежа и елегантна. Можете да додадете јакна или да одите како што е, со засукани ракави за да го подобрите тоа Висок / низок ефект ги добиваат кошулата и чиносот за разлика од белите кожени патики. Користете го, на пример, да одите да купувате по весникот во недела наутро.

Кошулата е Поло Ралф Лорен, панталоните од Инкотекс и патиките од Заеднички проекти. Како и сите претходни, парчињата од овој изглед се достапни кај Г-дин Портер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.