Три големи пара чорапи и обувки

Црни чорапи со чевли на Дерби

Планирање на вашите комбинации на чорапи и чевли однапред Тоа ќе ви овозможи да заштедите време наутро, како и да знаете кои стилови на вашиот репертоар на чорапи имаат потреба од засилување.

Секогаш соодветно и стилски, следниве здруженија на чорапи и обувки ќе ви помогнат да ве инспирираме За успешно извршување на оваа задача:

Бели спортски чорапи + Скејт чевли

Не е тајна дека чевлите за скејт се одличен пар со бели спортски чорапи., иако никогаш не боли да се сеќавам на тоа. Заокружете го долниот дел од изгледот со исечени панталони или намотани долни делови. Исто така, разгледајте ги овие чорапи за други погледи во секојдневен стил, кои вклучуваат било каков вид патики. На пример: широки фармерки + дедо патики или џогери + ретро чевли за трчање.

Г-дин Портер, (одлево надесно) 25 €

Црни чорапи + Дерби обувки

Натпревари Мода, (од лево надесно) 13 €, 350

Кога станува збор за чевлите на Дерби, црни истегнувачки памучни чорапи се безбеден облог. Да се ​​држиме до правилата е добра идеја кога треба да проектирате професионална слика, и овој пар го прави тоа. Причината зошто тоа ќе биде повеќе отколку во висина на вашиот сарторијален изглед.

Печатени чорапи + Brogue чевли

Источен Данец, (лево надесно) 24.71 €, 284.14 €

Чевлите од брого се идеална можност да работите на вашата креативност (додека добивате личен допир), облекувајќи ги вашите најсмели чорапи со дезен. Треба да се напомене дека чорапите со шема не се ограничени на брошури, но исто така работат добро со мокасини, чевли за облекување, па дури и патики. Тајната е добро да се избере поводот и, пред сè, која било од боите на делот да се комбинира со која било облека од вашата облека. Во овој случај, би било одлична идеја да вклучите некое црвено, бело или црно парче во изгледот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)