Четири парчиња од продажбата што можете да ги носите наесен

Пред неколку недели, ве охрабривме да инвестирате во основни јакни за време на тековната продажба на лето. Следејќи ја таа линија на размислување во есенскиот код или, што е исто, разноврсна облека што ќе остане во стил следната сезона, овој пат предлагаме уште четири да ги разгледаме.

Иако е добро да се искористи можноста да му се даде последниот удар на нашиот летен репертоар, најпаметно е да се фокусираме на оние парчиња задолжителни што ја зголемуваат својата цена двојно во сезоната во многу случаи:

Фини плетени џемпери

Масимо дути

Да имате неколку фини плетени џемпери во вашата гардероба е секогаш гаранција за успех кога станува збор за тоа дајте софистициран шмек на типичниот секојдневен изглед на фармерки и патики. Тие исто така прават одличен пар со кинески. И, ако сакате да создадете стилска полу-формална комбинација, додајте и костум и имате комбинација подготвена за канцеларија. Препорачуваме неутрални, пастелни и светли тонови, барем еден од нив.

Основни дуксери

Спрингфилд

Основни дуксери се една од најдобрите инвестиции во времето на продажба, и нормално и со затворање на качулка и патент. Е имате разноврсно парче што ќе можете да го комбинирате со џогери, фармерки, па дури и панталони за облекување, доколку сакате да му дадете на вашиот изглед модерен атлетски ефект. И, ако веќе имате, запрашајте се дали треба да го обновите арсеналот.

Зголемени панталони

H&M

Барајте зборови како права нога, опуштено вклопување или стеснети во панталоните, чиновите и фармерките во вашиот фустан. Иако остануваат строгите стилови, широките панталони се еден од растечките трендови, и не само за следната есен, туку и за следните сезони.

Паметни поло маици

Манго

Како фини плетени џемпери, тие ќе ви помогнат да формирате беспрекорни полуформални комбинации, со предност што можеме да ги ставаме од сега. И покрај тоа што е со кратки ракави, ајде зима, исто така може да има место во изгледот под блејзерите. Тоа е нешто што многу се виде на почетокот на годината, станувајќи изненадување на зимата 2017 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.