Обувки од Прада Левитат Винтип

обувки-човек

Во светот на мотоспортот успеавме да најдеме голем број на автомобили од хибриден тип кои не полудуваат, но немавме милост да најдеме во светот на модата нешто како што ви покажуваме денес, Чевли Prada Levitate Wingtip, хибридна комбинација помеѓу чевли и спортски чевли што ќе ги најдете во најдобрите продавници следната есен 2012 година.

На ист начин, кажете ви дека оваа машка обувка ќе го заведе секој што сака да биде удобен, модерен и на најнова мода со својот личен шарм, бидејќи изненадува со својот класичен стил во доживотна обувка, со полутранспарентен ѓон како најдоцна Nike Air Max патики, со воздушна комора за голема дишење.

Затоа, треба да се напомене дека овој чевел има кожен горен дел, што го прави уникатен и квалитетен, со врвки да го направат точното вклопување на секое стапало, да создадат голема удобност, да можат да ги комбинираат со секаков вид на облека., затоа што го знаеме тоа секогаш добри чевли Usе не однесе насекаде, одржувајќи ја ногата во добра состојба.

чевел-човек

Од друга страна, исто така вреди да се спомене дека овие Прада, Левитатот Винтип Themе ги најдете во најдобрите продавници за машки чевли во портокалово-кафеава нијанса, за цена повисока од 500 евра, нешто висока цена, но знаејќи го квалитетот и колку е оригинален, јасно е дека не секој ќе може имајте ги на нозе.

Исто така, треба да знаете дека чевлите се Оксфордски стил, со заоблениот прст и дупките што го карактеризираат, да биде идеално да се носи на свадба или вечера од големо значење, и со фармерки и со добар костум, бидејќи есента е од суштинско значење секогаш да се носат добри чевли и најдобра можна боја.

Извор - имаат класа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.