Чевли Зара Лоаферс

Електрични сини мокасини

Летната сезона доаѓа, и како што гледаме во многу продавници за мода и обувки, мокасините се враќаат, оние неуморни чевли кои сезона по сезона, како што минуваат годините, тие секогаш ќе останат во мода.

Но, мора да се каже, кои се ажурирани, постепено донесувајќи повеќе актуелни модели, и со различни бои, за да ги комбинирате совршено со сите видови облека, без разлика дали се лежерни, поформални или добри фармерки.

Па тоа, оваа пролет-лето, можете да најдете благодарение на фирмата Зара, неколку одлични, удобни и оригинални модели на мокасини, необични во однос на боите и деталите што ги носат.

Така, можете да најдете мокасини кои одат од впечатлива црвена боја, преку типична беж, до креативен модел во електрично сино, забавен мокасин таму каде што постојат.

Наполнети мокасини
Овој модел одлично е да се носи со шорцеви, Поклопување маици, фармерки или шорцеви, исто така украсени со типичен кабел од мокасини, но ова во посветла сина боја, што го истакнува целокупниот комплет.

Слично на тоа, коментирајте, дека можете да ги најдете и со маска или со тока, Но, овие со лакови се одлични, поради мешавината на бои, белото шевове што го истакнува младешкиот воздух на мокасините и светло синиот ѓон, што одговара на лакот, за да се каже дека овој модел на електричен мокасин има приближна цена од 40 евра .

Од друга страна, правејќи преглед на она што е ново во Зара во однос на мокасините, Мора да нагласиме и друг модел изработен од кожа, овој со сина маска, одличен за носење на поформални настани или семејни вечери, во кои задниот дел мора да биде истакнат, полн со обетки и поконвенционален ѓон, во кафеава и кафеава.мазна, овој модел од своја страна има цена од скоро 50 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   естефанија dijo

  Ги сакам овие типови чевли, тие се истовремено удобни и елегантни.

 2.   Miriam dijo

  Мокасините во лето се кралеви на крајбрежјето, за нивниот стил на морнар и удобност, а сега и поморските се способни да ве подигнат неколку сантиметри без никој да го цени тоа, можете ли да побарате повеќе?