Часовници на Лакост есен / зима 2011 година

Сега кога се ближи времето за дарување и примање подароци, часовниците се добар избор. Фирмите ги обновуваат своите колекции секоја сезона, но токму во овој период од годината започнува да се забележува зголемување на лансирањето новини и модели. Потпис Лакост подароци за Есен / зима сезона 2011 година, четири колекции часовници насочени кон различни моменти и публика, многу различни во дизајнот и материјалите.

La Колекцијата ГОА, е составен од вкупно 36 различни модели, со а модерен и едноставен дизајн но со многу комбинација на бои. Тие се рачни часовници со уникс, со тркалезно куќиште со аналогна кварцен машина и минерално стакло, многу отпорни за ден за ден, бидејќи се изработени од полиуретан, и куќиште и нараквица. Добра опција за комбинирање со неформален изглед или додавање на допир на боја. Неговата цена е околу 75 евра.

La Збирка ВО ИВО, го намалува бројот на модели на двата видени на сликата, во вкупно седум различни комбинации. Квадратната кутија, моделот Осака, е достапна во златна, сива, бела и црна боја, а кружниот, модел Токио, во последните три бои. Како што претходната колекција се часовници на едноставен дизајн и пластични материјали, но многу отпорни. Општо земено, повеќе формално од колекцијата на ГОА, но исто така наменето за повеќе неформални прилики.

La Колекцијата SportWear, Таа е формирана од Посилни часовници со челична футрола и различни материјали на нараквицата, почнувајќи од челик и кожа, до гума и најлон. Палетата на бои се заснова на кафеава и црна боја, понекогаш поврзана со акценти во сина, црвена и зелена боја со потпис на Лакост. Вкупно 29 модели со цена помеѓу 140 и 180 евра.

Најновата колекција, КЛУБ, Таа е формирана од 24 предлози кои се поблиску до класицизам на висока часовничка изработка. Квалитетни материјали: челик, кожа и кожа, со општо квадратно куќиште, сите со календар, а некои со хронограф. Тие не се премногу светкави часовници со кои може да се комбинираат поформален изглед. Нивните цени варираат помеѓу 180 и 250 евра.

Вкупно 96 предлози, меѓу кои сигурно ќе најдете модел за секоја пригода. Сите модели на официјалната веб-страница на Лакост


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.