Чанта Самсонит за да го прослави својот стогодишен јубилеј

Самсонајт Тоа е на својата годишнина, а тоа е митската фирма на куфери и додатоци за патување слави стогодишнина оваа година, нема ништо. За да го прослави започна гроздобер естетска актовка и ограничено издание во рамките на својата ексклузивна линија Црна етикета.

Чата која потсетува и го подобрува еден од најлегендарните модели на фирмата лансиран во шеесеттите години. И дали ова реиздание на класичното вклучува а простор за лаптоп не повеќе од 15,4 инчи и различни внатрешни оддели.

Ограничено на 100 единици, ќе биде објавен овој март во Азија. Europeе дојде редот на Европа со некое друго ограничено издание, не мислам дека Самсонити се толку глупи за да не го искористат својот стогодишен јубилеј. На сето ова ... јас Јас не ја гледам благодатта на овој вид крути актовки, вистината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   DAVID dijo

  Го гледам благ, благ и стар, се надевам дека Сансонајт ќе се разбуди бидејќи ако не, ќе заврши како неговата продавница Black Label во Мадрид, која се затвори, бидејќи не купи дури и тато, дека да, куферите дизајнирани од Александар Меквин биле преценети. Се најдобро

 2.   Коруго dijo

   Колку малку стил имаат луѓето. Исклучителна службена кутија за патувања, класична линија на шеесеттите и безвременска.

 3.   Анонимен dijo

  SAMSONITE Гроздобер чанти со стил; секако дека тие треба да го модернизираат внатрешно Простор за повеќе работи ... Претпоставувајќи дека сега извршните директори веќе не користат службени чанти ...
  Па, што користат тие? Бележникот или лаптопот
  и го носат лаптопот во рака?
  не! во автомобилот и ако не постојат специјални актовки само за лаптопите ...
   
  Се чини дека се изоставува СТИЛОТ НА КОРИСТЕЕ НА БРИЗИ
  Иако многу ми се допаѓаат, секако со текот на времето ве мрзи да одите на кој било деловен состанок со блажената актовка.
   
  Лаптопот е пофункционален, но актовката ви дава одреден статус што овие генерации не го знаат ...