Маици со црно-бели отпечатоци за вашиот рокерски изглед

Маиците со црно-бели отпечатоци функционираат одлично кога станува збор за обликување на рок изглед, па ако ви се допаѓа тој стил, добра идеја е да размислите да вклучите некои во вашиот плакар.

Црно-белите фотографии ќе му дадат убав гроздобер допир на вашиот изглед во исто време кога тие формираат одличен пар со основни парчиња од рок стил, како што се кожни јакни и фармерки (особено темни).

Страдивариус

Шпанската фирма Страдивариус е една од многуте што годинава се одлучија за маици со црно-бели отпечатоци.

Фотографијата во овој случај не е никој друг, туку кралот на рок, Елвис Присли. Музичката икона се појавува кога изведува едно од неговите легендарни движења во ова кошула што можете да ја носите сезона по сезона.

Нил Барет

Jimим Морисон и imiими Хендрикс се рокерите што ги избра Нил Барет за неговиот принт. Оригинален колаж и од едниот и од другиот што ќе додадат многу карактер на вашиот изглед.

Вакви обрасци се одличен начин за нашиот изглед да добие сила во текот на летото, кога не можеме да си помогнеме со толку многу облеки како во остатокот од годината, но половина мора да биде доволна за да се постигне посакуваниот ефект.

Белите маици не се единствените кои максимално користат црно-бели отпечатоци. Така направете и црни кошули, како што можете да видите на овие редови.

Во овој случај, избраните теми се a класична холивудска фотографија со белешка во црвена боја со логото на фирмата и британската групација The Cure со своите „Момците не плачат“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.