Храна против рак

Шолја зелен чај

Дали знаевте дека вашиот избор на храна може да ви помогне да спречите рак? Тоа е она што е познато како храна против рак, и тие се многу почести отколку што може да мислите.

Откријте каква е оваа храна. Но запомнете дека не е доволно само со еден, туку дека мора да ги комбинирате за да ги забележите нивните ефекти. Колку повеќе толку повесело.

Verduras

Замокот

Зеленчукот не може да изостане во ниту еден план за јадење што се смета за здрав. Оваа група на храна е богата со антиканцерогени супстанции. Покрај тоа, зголемувањето на внесот на зеленчук е одлична стратегија да се задржи прекумерната тежина и дебелината, две ситуации поврзани со многу болести, вклучително и неколку видови на рак.

Зелена боја

Лисниот зеленчук има интересна доза на растителни влакна, фолати и каротеноиди, клучни супстанции за спречување на рак. Во сојузност, се препорачува потрошувачка на зелена салата, кеale, блитва и спанаќ. Поради својот придонес на витамин Б9, аспарагусот исто така се смета за сојузник во борбата против ракот.

Растениот зеленчук содржи компоненти кои можат да помогнат во спречување на рак и други болестиЗатоа, размислете за следната храна: брокула, карфиол, зелка, бриселско зеле и кеale.

Црвена боја

Благодарам на ликопен - супстанција одговорна за карактеристичната црвена боја на овој зеленчук - и други супстанции, доматот може да помогне во намалување на ризикот од неколку видови на рак, вклучувајќи рак на простата. Очигледно, не е потребно да се консумираат цели, но антиканцерогената моќ се одржува кога се трансформира во сок или сос, па дури може да се зголеми во некои случаи.

овошје

Боровинки

Сок од портокал, диња и јагоди обезбедуваат фолати, витамин од групата Б кој штити од разни видови на рак.

Благодарение на неговите антиоксидантни и антиинфламаторни својства, грозјето е уште едно одлично овошје доколку сакате да ја зголемите антиканцерогената моќ на вашата исхрана.

Антиоксидантна храна

Погледнете ја статијата: Природни антиоксиданти. Таму ќе најдете многу начини да ја зголемите антиоксидативната моќ на вашата исхрана.

Бобинки содржат навистина моќни антиоксиданти, што може да спречи рак и да го забави растот. Потребно е уште повеќе истражување, но не губите ништо со вклучување на јагоди, малини, боровинки и други бобинки во вашата исхрана. Утрото е најдобро време од денот да уживате во оваа храна. Комбинирајте ги со вашите житни култури за појадок или со вашиот јогурт за ручек.

Семиња

Семки од сончоглед

Поради неговиот придонес на фолати, семки од сончоглед се одлична опција.

Мешунки

Црн грав

Ако сакате да јадете здрава и антиканцерогена диета, мешунките се неопходни. Гравот, на пример, содржи фитохемикалии, кои можат да спречат и да се борат против ракот. Тие исто така обезбедуваат фолна киселина, друга супстанца за која се смета дека игра клучна улога во спречувањето на оваа болест.

Житарици

Леб од цели зрна

Бидете сигурни дека житарките во вашата исхрана ви даваат фолна киселина. За тоа, обложувајте се на цели зрна и житарки за појадок кои се збогатени со овој важен витамин.

Да се ​​разгледаат повеќе антиканцерогени намирници

Јајце

Јајце

Јајцата се добар извор на витамин Б9. Следствено, додавањето на нив во вашиот план за јадење може да ви помогне во борбата против ракот.

Зелен чај

Тоа е една од најпопуларните антиканцерогени намирници. Според истражувањето, овој пијалок може да ви помогне да спречите неколку видови на рак, вклучувајќи ги и оние на простатата, дебелото црево и црниот дроб.

Куркума

Ако сте fondубители на егзотични зачини, веројатно веќе имате тегла куркума во вашата кујна. И, ако сè уште не го користите во садовите, треба да започнете да го правите, бидејќи е поврзано со бројни здравствени придобивки, вклучително и борба против рак.

Храна што треба да се избегнува

Колбаси на скара

Видовме антиканцерогена храна, но што се случува со оние што можат да имаат спротивен ефект. Кога станува збор за спречување на рак преку диета, она што е вклучено е исто толку важно како и останатото надвор од количката.

Во овој поглед, храната со најлоша репутација е преработено месо. Јадењето колбаси и друга храна во вишок го зголемува ризикот од рак, особено на дебелото црево и стомакот.

Поврзана статија:
Преработена храна

Исто така, препорачливо е да се контролира внесувањето на алкохолни пијалоциСо два пијалоци на ден се ограничувањето утврдено од експертите. Злоупотребата на алкохол би го зголемила ризикот од неколку видови на рак, вклучително и оние на хранопроводот и црниот дроб.

Постојат многу луѓе кои ја поместуваат потрошувачката на овошје и зеленчук во корист на храна богата со шеќер. Ова не е добра идеја, бидејќи така ја губи можноста да се добијат хранливи материи кои помагаат да се спречи оваа болест. Покрај тоа, потрошувачката на калории вртоглаво се зголемува и ризикот од дебелина се зголемува. Затоа, заменете дел од вашата храна богата со шеќер за овошје и зеленчук. Иако содржи и шеќер, овошјето е многу подобро од колачи или сладолед, бидејќи, за разлика од овие двајца, претпоставува добра доза на хранливи материи.

И на крај, секогаш кога е можно, обложувајте се на нежни и здрави методи за готвење, како што се пареа. И, тоа е дека готвењето храна на високи температури доведува до формирање на низа супстанции што би го зголемиле ризикот од развој на рак.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.