6 стилски H&M изгледаат за лето

Навистина ми се допаѓа новиот предлог на H&M за летото. Многумина од нас ја поврзуваат фирмата со понеформална и неформална облека, но најформалниот дел од фирмата не штеди на дизајнот и елеганцијата, а предлозите за слики се на повидок. Се обложувате на а сарторијален изглед y класичен, додека е удобно и со а лесен допир, без занемарување на својствената елеганција на јакната од костум.

Првиот предлог создава а безвременски поглед en црно-бело, каде што класичната бела кошула со англиска јака е комбинирана со тесна црна вратоврска со црно одело. Безбеден облог. Следното се базира на истите парчиња, но во различни бои. Костим средно сива во класична сина кошула и тесна вратоврска во потемна нијанса. Ниту, пак, може да го пропуштите Морнарско сина боја што е задолжително на летото, а тоа го наоѓаме во следниот предлог. Вратоврската е исто така тесна и во темносина и сина кошула со розови ленти.

Последните два предлога се понеформални, но без губење на елеганцијата. Американец розов стап комбинирано со беж чинос. Оваа комбинација не ја гледам во смисла на комбинација на бои. Најдобро би функционирале темните панталони кои би ја извадиле розовата боја во јакната. Најновиот предлог комбинира памучна јакна со ткаенина клоке со ленени панталони, во ист тон. Светло-беж, идеален за летни настани и само за лето.

Како да обувки се одлучува за тоа класични англиски чевли. Освен првиот предлог во кој се користат црни чевли, како би можело да биде поинаку, останатите се одлучиле за кафеавиот опсег.

Како што реков на почетокот, многу елегантни и успешни предлози, кои изгледаат прекрасно во Андрес Веленкозо како модел на кампањата.

ИЗВОР | H&M


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.