Облечете се во ленти и чекови

Проверете костум со лента вратоврска

Дали е соодветно да се носат ленти и чекови? И покрај склоноста да се мисли поинаку, вклучувањето ленти и плоштади во ист изглед не е глупост. Всушност, спојувањето на овие два отпечатоци е многу подобра идеја отколку што може да изгледа.

Треба да се напомене дека не е најлесната комбинација за извршување што постои (има работи помалку ризични), но вреди да се проба ако сакате подигнете го нивото на вашиот изглед додека им давате личен допир.

Ризична комбинација, но со многу потенцијал

Карирана кошула и маичка во риги

Повлечете и мечкајте

Пругите и карираните плочи се многу интересни и имаат голем потенцијал кога одат рака под рака.. Само треба да бидете малку повнимателни од вообичаеното. Во споредба со другите комбинации, кога се облекувате во ленти и карирани на кој било начин, без никакво планирање, резултатот е поверојатно да биде катастрофа. Сепак, тоа е многу поедноставно отколку што изгледа.

Ако имате парче во риги и карирано парче што би сакале да го вклучите во истиот изглед, првото нешто што треба да направите е да ги погледнете нивните бои. Ако откриете дека овие работат добро заедно (нешто што може да тежат многу личните преференции), ова е одличен почеток. Во оваа смисла, облекувањето во ленти и чекови не се разликува од облекувањето во обични бои или комбинирањето на отпечатоци и обични бои. На крајот се се сведува на тоа дали две, три или повеќе облеки работат добро како тим или не.

Чувајте ја палетата на бои под контрола во формалниот изглед

Кариран костум

Zara

Кога станува збор за формалниот стил, тонскиот изглед е безбеден облог. Пругите и плоштадите со слична боја (сини, кафеави, сиви) помагаат да се тргне погледот од нередот и поблиску до тој мазен ефект потребен на големите состаноци.

Тајната е во лентите со врски. И дали е тоа најчести комбинации се костум или проверена кошула со лента вратоврска. Осигурете се дека барем една боја на вратоврската одговара на вашата избрана карирана облека. Во овој случај имаме морнарско сино оделоОваа боја е исто така и врската помеѓу двата модели.

Пруги и плоштади, подобро концентрирани или дистрибуирани?

Sweемпер во риги и проверени панталони

Суши Ван Нотен Есен 2018 година

Ова е едно од најчестите сомнежи. Одговорот е дека двата начина се валидни. Она што е важно е изгледот да има смисла и да не се судира во контекстот каде што ќе го носите. Можете да носите концентрирани чекови и ленти на горниот дел и обични панталони на дното за да се спротивставите. На пример, преку отворена карирана кошула преку хоризонтална маичка во риги или карирана кошула и врзана лента.

Но, како што можете да видите, ширењето на двата отпечатоци во вашиот изглед помеѓу горниот и долниот дел исто така работи. Во овој случај тоа е преголем плетен џемпер и тенки панталони. Иако тоа не е секогаш случај, со оглед на присуството на отпечатоци и на горниот и на долниот дел, резултатот има тенденција да биде поубав. Доминацијата на црната боја во дресот помага да се балансира палетата на бои на изгледот.

Ленти и слики на модните писти

Модните писти се ненадминлив извор на инспирација да се комбинираат сите видови облека, а лентите и проверките не се исклучок.

Без понатаму, колекциите од оваа сезона нудат многу добри идеи за облекување ленти и проверки. И опуштениот и поформалниот изглед се збогатуваат кога ќе влезат во игра овие два отпечатоци.

Проверете ја блејзерот и кошулата во риги

Bottega Veneta Fall 2018

Наспроти она што може да изгледа, лентите од зебра се лесни за совпаѓање поради црно-белата боја што им дава неутралност. Bottega Veneta предлага да се носи кошула со ваков тип принт под смела црвена карирана јакна.

Проверете палто и вратоврска во риги

Брунело Кучинели есен 2018 година

Овој изглед на Брунело Кучинели го докажува тоа формалноста не е некомпатибилна со индивидуалноста. Плешката вратоврска и класичното проверено палто се комбинираат со посебен блејзер и панталони за многу стилски изглед.

Проверете ја блејзерот со шал во риги

Ами есен 2018 година

Кога станува збор за носење ленти и карирани, додатоците како шалот имаат многу да кажат. И ова се демонстрира во овој изглед на брендот Ами, кој се состои од проверена блејзер и соодветна шамија во риги. Интересна идеја за лесно да се даде длабочина на зимските погледи.

Sweемпер во риги и проверено палто

Мисони есен 2018 година

Можете ли да носите ленти и карирани од глава до пети без да направите неред? Мисони, една од мајсторите за печатење, покажува дека тоа го прави комбинирајќи џемпер со риги и панталони со проверено палто. Тајната е во тоа сите дезени се во неутрални бои, освен светло сината на плетениот џемпер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.