Кратки фризури: ние ви покажуваме како да го добиете секој изглед

Човек со кратка фризура

на кратки фризури тие триумфираат кај најголемиот дел од мажите. И тие го прават тоа за нивната разноврсност и функционалност. Тие се удобни, лесни за одржување и, иако може да изгледа спротивно, со безброј можности за стајлинг.

Ако пред неколку дена ги прегледавме сите кратки фризури, денес го правиме истото со презентирање на a избор на Изгледа со сите можности за фризура за кратка коса. Од удирањата, преку манжетната, до фризурите во стилот на градиент, меѓу многу други.

Удира со движење

Тие одземаат многу мразови удирања исчешлани со многу движење стил на поп. Фризура која остави тренд да се носат, меѓу другите, и од познати личности како Чејс Крафорд од „Озборувачка“ или актерот Ештон Качер. Оваа фризура со удирања ги поставува трендовите, особено кога се прави разбушавен ефект и многу неформален воздух. Ние ви кажуваме како да го добиете изгледот.

Пред да започнете со употреба на производот ќе ја исушиме косата целосно користејќи фен од задниот дел за да се постигне тој ефект на паднати удирања што ги бараме. Да се ​​стилизира изгледа најмногу се рекламира во употреба восок со мат финиш. Со мала количина на производ со големина на бадем, ќе ја работиме косата со врвовите на прстите насочени надолу, можеме да ги потенцираме удирањата со нагласување на некои жици од неа. Восокот Matte Definer од фирмата Matrix или маста Мет од Johnон Алан, тие се две од најдобрите опции за фризура за оваа фризура.

Подрез со волумен

El поткопа Тоа е едно од најпопуларните кроеви, се карактеризира со неговиот контрастен стил меѓу некои многу кратки страни во стопен ефект и долг врв со волумен. Познати личности како inастин Бибер, Дејвид Бекам или Бред Пит биле едни од најдобрите амбасадори на ова изгледа. За да го стилизирате овој пресек и, бидејќи сето тоа зависи од должината што сте ја одбрале за горниот дел, можете да користите бесконечен број производи. Пред да ги нанесете, можете да користите производ кој обезбедува дополнителен волумен на вашата коса, во овој случај спрејови за морска сол. Тие се нанесуваат со влажна коса и косата се суши со помош на тркалезна четка и се обележуваат слоевите со помош на ротирачки движења за да се постигне обемот што го бараме.

Кога станува збор за стилизирање на изгледа Можете да користите различни производи, иако за оваа фризура, иако во овој тип на фризура восочни влакна кои овозможуваат да се даде движење и волумен на косата. За да добиете повеќе извајан ефект можете да пробате Восок од влакна за креатори на стилови на Revlon. Или ако преферирате поприроден резултат и со движење, пробајте Паста од влакна за вајање од дома, од L'oréal Expert Professionnel.

Лента, друга фризура за кратка коса

Класичното марамче инспирирано од 50-тите е класика за фризерство што никогаш не излегува од мода. Многу популарни ликови како што се пејачите Бруно Марс или во Шпанија Дејвид Бустаманте, беа одлични амбасадори на оваа ласкава изгледа. За да добиете фризура, треба да ја исушите косата со тркалезна четка користејќи кружни движења. Трикот за стилизирање на оваа фризура е: поправете ги удирањата на челото создавајќи еден вид подигнат бран и влечете ги краевите на самиот бран назад.

За оваа фризура за кратка коса, гелите за дефиниција кои работат и за влажен и за сув ефект работат многу добро. За овој случај препорачуваме Велла скулпторска сила, за многу дефинирани фризури. Иако може да добиете А. изгледа повеќе лежерно и помалку дефинирано со кремови за обликување кои обезбедуваат задржување, движење и благ допир на сјај, како на пр Крем за пенење од Американски екипаж. Производот се нанесува со коса исушена со крпи и работи со прстите за повеќе неформални завршувања, или со чешел назад за повеќе дефинирани стилови.

Странична лента

Елегантен и софистициран фризурите од страничната разделба обезбедуваат многу современ и актуелен невешт воздух. Тоа е изгледа Може да се направи со различни видови на должина и обично ги фаворизира сите видови фракции. Ние ви покажуваме како да го добиете изгледа.

Да го добие изгледа мора да ја чешите косата влажна, обележување на делот со фин чешел и нацртување на косата настрана. Можеме да ја оставиме страната прицврстена или, напротив, да создадеме мал бран во удирањата како мини-тупе. Постојат безброј производи за да се постигне ова погледни, но ултра-силните држат гелови со влажен изглед Неразбирлив влажен ефект од L'oréal Studio Line. Може да пробате и глини кои обезбедуваат а изгледа поприроден сув ефект како Лиење глина од американски екипаж.

Наполнет ефект

El изгледа исчешлана до гангстер е уште еден тренд што повторно стана модерен по својата елеганција и едноставност. Тоа е фризура што може да се изведува на сите видови коса, дури и на многу подолга коса.

За да се постигне фризура во кратка коса со влажен ефект можеме да користиме или гелови за екстремна фиксација како што се Екстремен строг став за Redken за мажи, исчешлајте ја косата назад со фина чешел за шила. Да се ​​поправи изгледа со поизразен ефект и, во случај да сакате поголема фиксација, можеме да користиме спрејови како на пр Спреј за коса Extreme од цврстата HD.

Разбушавен ефект

Кратка коса и разбушавен ефект на фризура Тоа е уште еден од трендовите што доаѓаат со сила. И тие го прават тоа заради нивен и неформален ефект, што е исто така многу лесно да се постигне.

За многу разбушавени ефекти и како да сте станале од кревет можете да пробате Од кревет од студиото Лореал. Покрај тоа, можете да пробате и други видови градежен восок и екстра силен восок за фиксирање со еластична отпорност. Неуништлив од L'oréal Studio Line.

Бран тресне

На Бран-удирањата се еден од новите трендови во фризерството кај мажите кои почнуваат да создаваат тренд кај мажите кои бараат кратки фризури. За оваа фризура ви требаат удирања со доволно долг слој за да можете да го создадете бранот.

Да го добие изгледа, и откако ќе ја исушите косата со фен, најудобно и најкорисно е да го користите железото. Земете го фитил да се завитка и свртете го железото во насока спротивно од стрелките на часовникот. За да го одржите изгледот и да го направите потрајни, може да се поправи со паста за моделирање, како што е 4 Репродукција на текстура од Осис + и поправете го бранот со Осис + Пумпа за замрзнување, двајцата од Шварцкопф Професионал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.