„Мун“ или мажи со лак

Иако тоа е нешто што е тренд повеќе или помалку од една година, - оној славен момент во кој aredеред Лето не изненади сите со својата „мошула“ на гала-оскарите - машкиот лак се чини дека стигна до нашите животи за да остане.

Оваа тенденција се нарекува на англиски „мун“ поради мешавината помеѓу термините „човек“ (човек) и „пунџа“ (машна). Иако Дејвид Бекам веќе прв играше со овој вид трендови за коса (дека ако се разбудите, ако е малечка колетита, ако е лента за на глава ...) денес има многу наши омилени славни личности кои се предадоа на оваа шема. Леонардо ди Каприо, Крис Хемсворт или Хоакин Феникс се едни од theубителите на овој тренд.

Донесете ја мама во ваш стил

  1. Несомнено треба да имате грива. Иако има мали лакови, ризикувате да изгледате како бик.
  2. Висината Не може да биде прениско или превисоко, инаку ќе изгледате како мене во мојата куќа на ден за чистење.
  3. "Мун" е погоден само за момци со „стил“, разберете го поимот за оние кои сакаат да се облекуваат и да одат на последното.
  4. Брадата и „мун“ Тие се како Пили и Мили секогаш одат рака под рака. Не мислам дека ќе го добиете истиот резултат ако не одите за добра, полна брада.

Дали се осмелувате на овој нов тренд на коса? А јас со овие влакна ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.