Флертувајте или бидете заведени

флертуваат или заведуваат

Ако сте најзгодното момче во канцеларијата, Ако ви се допаѓаат оние девојки кои изгледаат недостижни, сомнежот е да флертувате или да бидете заведени.

Може да се случи дека чувствувате дека привлекувате неколку жени, но истовремено ви е тешко да комуницирате со оние што ве привлекуваат.

Нервите при заведување

Кога таа девојка ве прави толку нервозни што ви е тешко да кажете три зборови по ред, не треба да се грижите. Всушност, се покажува дека Мажите во просек одвојуваат 15 минути за да создадат романтична порака.

Зошто ни се случува ова? Или поради вознемиреност дека сè оди како што треба, иста возбуда од тој момент итн. Вистината е дека се чувствуваме многу безбедно, многу горди… Додека не сакаме многу девојка.

Флертувајте и заведувајте на WhatsApp

Технологијата промени сè. Природно е денес да се освои таа личност што страсно ја посакуваме преку Фејсбук или WhatsApp,

Овие апликации за инстант пораки ни овозможуваат да разговараме со другата личност во секое време. Покрај тоа, тие се идеални за срамежливи или многу интровертни луѓе. Некои истражувања спроведени меѓу Шпанците заклучија дека WhatsApp е најпосакувана.

Неколку совети за флертување или заведување

 • Првото нешто е тоа осигурете се дека девојката што сакате да ја заведете нема партнер. Не дека е непремостлива пречка, но ако влезете во неволја ... ќе имате проблеми.
 • Како да започнете разговор? Мора да го пронајдете вистинскиот момент и да поставите прашање што ја фаворизира комуникацијата.

заведува

 • Кои интереси имате заеднички со неа? Ова се податоци со многу потенцијал. Ако можете да разберете некои теми или интереси што ги имате заеднички со таа девојка, ќе можете да комуницирате многу подобро. Следниот чекор може да биде започнување заедничка активност, заснована на таа тема.
 • Насмевнете се, не престанувајте да се насмевнувате. Тоа гради доверба и насмевката е заразна. Ако исто така ставите смешен или смешен допир во разговорот, ќе го скршите мразот вечно со неа.
 • Бидете внимателни со допирање. Секогаш со почит, лесно галење или нежен допир на раката, создадете многу висок допир на соучесништво. Ова не значи дека одите премногу брзо и го правите тоа прерано. Може да генерирате негативна слика.

Конечно, најдобриот совет да одлучите дали да флертувате или да се оставите да бидете заведени е да бидете сами себе.

 

Извори на слика: Atresmedia / El Confidencial


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)