Зошто обичните тенки џемпери се одлична пролетна инвестиција

Нежен фин џемпер

Обичните тенки џемпери работат добро со сè, буквално. Вклучување на некои на вашиот репертоар, и ладни и топли бои, е одлична идеја да добиете стилски изглед оваа пролет.

Следните комбинации ја демонстрираат големата разноврсност на оваа облека. Не е изненадувачки, тие се сметаат за основно со големи букви од машка гардероба:

Обичен фин џемпер + Костум

Zara

Зара, 29.95 €

Обичните тенки џемпери се релаксирана алтернатива за кошулите. Разгледајте ги кога ви треба дајте личен допир на вашиот паметен изглед. Друга облека што работи многу добро за оваа намена е паметната поло маичка.

Фин обичен џемпер + Чинос

Манго

Манго, 39.99 €

Спарете ги обичните тенки џемпери со чинови за да формирате едноставен и удобен изглед на слободно време, но не без префинетост.

Фин обичен џемпер + Облечи панталони

NN07

Г-дин Портер, 110 евра

Кога ќе се здружите со панталони за облекување и спортски чевли, облеката што нè засега овој пат може да ви помогне добијте многу современи вибрации. Завршете го изгледот со бомба-јакна или дури тексас.

Фин обичен џемпер + Фармерки

Сен Лоран

Г-дин Портер, 690 евра

Заоблените фармерки со права нога се зголемуваат. И обичните тенки џемпери се меѓу оние облеки кои, благодарение на нивниот потенок пресек, работат совршено со нив. И, потребно е да се има предвид дека, за да се одржи рамнотежата, не е препорачливо да носите лабава облека и на горниот и на долниот дел.

Фин обичен џемпер + ogогери

Страдивариус

Страдивариус, 19.99 €

Работете на вашата спортска рекреација со замена на типичен дуксер со обичен тенок џемпер кога носите џогери. Како што можеш да видиш, резултатот е многу свеж; па дури и трезен, ако се обложувате на неутрални бои како темно сива, темносина или црна.

Белешка: Сите цени се само за дресови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.