Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Постојат бесконечност на планира да прави како пар, а во зимските денови многумина избираат да бидат тивко дома. Најдобрите моменти што можеме уживајте во гледањето филм на која било од платформите и овде ви нудиме дел од забавните филмови за гледајте како пар на Нетфликс

Затоа што секогаш можеме да ја вклучиме нашата телевизија, да влеземе во платформата и гледајте бесконечно серии и филмови дека нема да знаеме да избереме. Копањето малку во некои од нашите предлози ќе ви помогне да изберете каков синопсис сакаш за тој посебен момент како пар.

Ослободени 50 нијанси

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

За љубителите на оваа сага овој филм е нивно продолжение. Младенците Кристијан и Анастасија продолжи да ужива во сиот луксуз што го нуди нивниот животен стил и продолжува да ужива вашата сексуална активност со голем успех. Кога Анастасија е опуштена со врската, се појавува личност која и ја нарушува состојбата, каде што ќе ги вознемири со своите закани.

Помирување. Надвор од страста

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Овој филм ја дава сета негова страст за вознемирувачката привлечност на двајца млади луѓе. 13-годишно девојче го обвинува љубовникот на нејзината сестра дека извршил убиство. Причините поради кои пронашол писмо и бил сведок на сексуална средба меѓу двајцата го натера да изврши такво обвинение и неправедно одвојуваат млади луѓе. Привлечноста, верната љубов, неправдата и потрагата по верата, ќе бидат еден од оние филмови кои нема да ги заборавите.

Седум души

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Овој филм има безусловната драма на љубовта што може да се почувствува кон луѓето. Нејзиниот протагонист Вил Смит го игра Бен Томас како вработен во Министерството за финансии, носител емоционален товар што ќе се открие во заплетот на овој филм. Ќе запознае седум луѓе на кои ќе им понуди втора шанса.

Кики, loveубовта е создадена

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Овој смешен шпански филм става на многу забавно и различно време. Режиран е со Пако Леон во главната улога и има сочна приказна која опфаќа пет љубовни приказни. Сите врски треба да се интегрираат во нивните животи како да го развијат својот сексуален живот со парафилија како што се дакрифилија, елифилија, харпаксофилија и сомнофилија.

Градот на вездите

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Овој забавен филм е мјузикл кој доби Оскар за неговата неверојатна музика. Го спроведуваат Ема Стоун и Рајан Гослинг каде ќе одржуваат романса и тие ќе се шират во свет со соништа, со професионално усовршување и некои лични жртви. Тоа е целосно да уживате во секоја сцена од почеток до крај.

Новости

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Во овој филм не недостасува романса, но со посебна конотација. Двајца млади милениумци Тие се запознаваат преку апликација за запознавање и започнуваат идилична врска. Нивната судбина започнува на десната нога, но почнуваат да се досадуваат и да бараат друго конвенционално решение што ќе ги наведе да искусат други граници.

Низ мојот прозорец

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Ракел е млада девојка заљубена во нејзиниот сосед Арес, многу привлечно и мистериозно момче. Таа постојано го гледа и нејзината желба да го запознае и фати ја тера да има само една цел. Во рамките на своите можности ќе бара начин да натерај го да се заљуби во неа и ќе треба да се искачите на врвот за да не пропуштите ниту еден детал.

назадување

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Овој трилер не се троши и неговата интрига не избледува од почетокот до крајот на филмот. Во него глуми Марио Касас во улогата на млад и успешен бизнисмен дека еден ден се буди во хотелска соба покрај својот мртов љубовник. Од тој момент, тој ќе мора да се справи со тоа како да се ослободи од тоа дека не е виновен за нејзината смрт.

Повикај Биди мое име

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Елио е 17-годишно момче кое го поминува летото 1983 година во селската куќа од неговите родители во северна Италија. Ќе изгледа како секое друго лето и практично опуштено и здодевно, додека не се сретне Оливер, шармантен млад човек со која воспоставува страсна идила која се повеќе добива на сила.

Соседот од соседната врата

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Овој филм е обвинет за искри на хумор, каде што еден тинејџер бара да ја најде љубовта на својот живот и исто така да ја изгуби невиноста со некоја згодна девојка. Вашите сексуални фантазии се остваруваат кога ќе го запознае својот сосед, и тоа со изненадување дека е порно дива.

Гордост и предрасуди

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Овој роман на Џејн Остин ги прободе нејзините чувства низ овој филм. Г-ѓа Бенет живее во Англија под грижа на нејзините пет ќерки, кои се надева дека ќе се омажи за просперитетни господа. Лизи ќе глуми во улогата на дискретна и самоуверена жена, каде ќе се сретнете со елегантен г-дин Дарси, дека по изглед ќе биде премногу горд и арогантен.

Приказна за брак

Филмови за гледање како двојка на Нетфликс

Овој филм го носи Оскарот до најдобрата секундарна актерка каде што е неговата протагонистка Скарлет Јохансон се бори за бракот со њујоршки театарски режисер. Нивната борба завршува со развод со кој ќе мора да се справат и лично и креативно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.