Измивање киселина со фармерки - Корозијата е кул

Фармерки за миење на киселина од Спрингфилд

Честопати најдобрите работи во модата се оние што не се планираат. Така настанал ефектот на кисело миење во 60-тите години на минатиот век. Солена вода и Сонцето ги изгоре фармерките на сурферите од Калифорнија, давајќи им навистина кул изглед на влошување што ги направи тренд, подоцна привлекувајќи го вниманието на производителите, кои започнаа да ги имитираат преку индустриски процеси како што е познатото перење на камен.

Во моментов, ефектот на кисело миење е помалку штетен за влакната на панталоните, бидејќи на крајот на 80-тите во процесот беше можно да се замени белилото со калиум перманганат, па современиот тексас измиен со киселина е исто толку кул отколку сурферите од 60-тите, но многу поотпорни.

Acid Wash фармерки од Спрингфилд
Спрингфилд ја нуди оваа фармерка за суво слаби киселини за 19.99 евра. Ние ги сакаме деталите за полите во темносина боја (многу шарени) и секако неговиот добро истрошен ефект, во кој го истакнува интензитетот на неговата сина нијанса.

Повлечете и носете фармерки со киселина за миење
И кај Pull and Bear, го пронајдовме овој другиот, повеќе сличен на оној што мора да бил првиот тексас измиен со киселина, бидејќи неколку нијанси полесни од претходниот, тоа е исто така супер слаб тип. И дали овој стил на панталони има нешто што го прави совршен пар на кисело миење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.