Ниски машки фармерки

Ниски машки фармерки

Во ова упатство ќе ви ги дадеме најдобрите клучеви, така што фармерки на ниски мажи. Може да биде тешко да се најдат панталони што одговараат на момци кои не се повеќе од 1,70 и не можете да ја пропуштите можноста да знаете како да се облечете една од најпопуларните алишта.

Фармерки или каубои тие се таа основна облека што секогаш треба да го имате во плакарот. Тие никогаш не излегуваат од мода и секогаш се беспрекорни по боја и форма. Фактот дека е основен не значи дека што и да купите ќе биде најдобриот избор, секогаш треба да погледнете некои детали за да можете да ја прилагодите неговата форма на најдоброто од вашето тело.

Како да се избере должината на панталоните

Ова е најголемото тврдење за оние мажи кои сакаат да ја пронајдат совршената должина за нивните панталони. Панталоните обично се продаваат со а стандардна должина, па кога станува збор за нивно стекнување, тие ни оставаат кратки со желба да ги најдеме идеалните панталони. Секогаш има многу ткаенини, кои можете добро да ги исечете и поправите со помош на кројач, или да може да го свитка дното на панталоните. Со едно или две вртења е совршено, некој друг круг е грозен.

Обликот и бојата на вашите фармерки

Идеалната форма е онаа што создадете тренд во моментов. Можете да ја користите средната тесна мерка, не носејќи го фармерката многу тесно, но се вклопува постепено избледени од бутот до глуждот. Делот на бутот на ногата мора да има сооднос според неговата дебелина, создавајќи природност. Долниот дел, каде што завршуваат панталоните, е многу подобар ако е тесен, и за ова можете да им дадете неколку вртења на панталоните, со ефект на манжетна.

Ниски машки фармерки

Подемот и висината на панталоните

Фрлањето е делот или растојанието што постои помеѓу меѓуножјето и половинатаНа Вашата мерка треба да се мери, не премногу кратка, не премногу долга. Премногу висок удар може да биде преголем, а премногу мал може да биде премногу тесен.

Висината на панталоните до половината мора да биде со средна пропорцијаНа Треба да има средна точка помеѓу колковите и папокот. Не е убаво да се види половината над папокот, иако неговата цел е малку да го покрие тој друг струк. Ако ги спуштите панталоните премногу ниско за да ги носите речиси доделени и речиси да го покажуваат задникот, тоа дефинитивно ќе ги покаже вашите нозе. многу пократко.

Областа на половината

Идеално е да се најдат панталони што одговара на вашиот струк, за да не мора да носите појас. Идејата не е да ги носите премногу тесно за да не оставите впечаток дека тие ќе пукнат кога одите да седнете. Соодветноста мора да биде совршена, без брчки кога правите движења, ниту чудни џебови се формираат помеѓу џебовите

Ниски машки фармерки

Трикови за комбинирање облека со панталони

За оние ниски мажи има неколку совети кои ќе ви помогнат не давајќи толку многу понизок изглед. Има облека што воопшто не помага за да можете да проектирате друг тип на слика. Долга облека како маици или кошули не е идеална. Ако сакате малку да го покриете половината и колковите, проверете дали оваа облека не покрива далеку зад џебовите на панталоните, бидејќи не фаворизира ништо.

Што се однесува до бојата на облеката со темно-тон, како што се бојата црна или темно сина Тие обично се бои кои не се забележуваат. Неговиот ефект ќе ја направи фигурата многу постилизирана, дури и изгледа потенок, и во овој случај кога се користи во панталони ќе изгледа дека нозете се издолжени.

Ако сакате да носите маици или кошули со некаков отпечаток, хоризонтални ленти или линии Совршени се да ја стилизираат фигурата и да изгледаат повисоки. Не обидувајте се да носите облека дебел одозгора, како големи плетени џемпери. Без кошули со кратки ракави (не маици), бидејќи може да ја смени сликата и да ве направи пониски.

Ниски машки фармерки

Исто така, не покривајте го вратот со џемпери од женски грла, не користете марамчиња што може да го покрие. Истото можете да го направите и со кошули, оставете две или три копчиња раскопчани за да може малку да се види деколтето.

Ако сакате да бидете облечени во разни алишта или со облекапреголеми“, тие ќе направат вашиот изглед да изгледа многу пократок. Пример е да се комбинираат пловечки јакни со кошули што одат однадвор, или да облечете маица и џемпер преку неа. Облеките што се преклопуваат не се вклопуваат на кратко мажи.

За да го пронајдете совршениот фармерка или панталони, нема подобар лек отколку да имате можност да го направите тоа пробајте ги пред да купитеНа Ако вашата идеја е да скриете точка или аспект на вашето тело, тоа е најдобрата опција, дополнително овој тип на облека е од суштинско значење бидејќи е дел од основното парче.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.