Roll Up, тренд што е многу модерен

Следејќи ги трендовите за оваа есен-зима 2013 година, денес сакам да ви кажам за навивање. За сите оние кои сè уште не го знаат, многу е лесно да знаат за што станува збор. Навивањето е едноставен гест на подигнете го полите на панталоните, правејќи го долниот дел од панталоните да изгледа навивано до глуждот откривајќи го чорапот.

Тоа е тренд што стана толку модерен што може да се види и на модните писти и во списанијата и во изгледните книги на продавници како на пр. НЕ од Манго, ASOS o Zara меѓу другите.

Со овој нов тренд покрај дајте оригинален шмек на нашиот изглед, успеавме да му дадеме А. поголема важност на нашите панталони, и да ги стилизираме нозете.

Каков вид на навивање наоѓаме?

Заландо зборува за навивањето диференцирање на 4 типа на тркалање што може да ги носите совршено во различни моменти и ситуации.

Засукајте ретро

Тоа е полите што оди со лежерен и урбан стил

Спорт навивам

Тоа е удобен и понеформален раб

Засукајте тексас

Носејќи ги панталоните навиен во рокабили стил

Извршен навивам

Тоа е најкласичниот и најформалниот раб

Идеи за преглед на списанија

Мали детали што прават разлика, и ако сакате да покажете убави чорапи или едноставно да ги носите панталоните на поинаков начин, без сомнение, ова е добра опција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.