Три трендовски фризури од Balmain Hair Couture

балмајн-коса

Дали мислите на а Промена на изгледа? Досадно ви е фризурата? Ако одговорот е звучно да, ние го имаме решението за вашите молитви. Три идеи или кратења што доаѓаат од раката на Балмајн мода за коса, кој штотуку ја претстави оваа кампања убавина.

Секако, веќе ве предупредивме дека работата е кратка коса, но многу кратка, или долга, но многу долга. Се чини дека куќа Францускиот не оди со половина мерка или, во овој случај, наместо со кратки средства и се обложува на радикалците. Овие се три модерни кроеви според Балмејн.

Краток градиент

Скоро целосно избричен но не. Станува збор за а многу суптилно намалување на жилет за бричење. Каде што си оставете го горниот дел неколку милиметри подолго од останатата коса која, како што гледаме, потекнува од најбрзината. Фаворизира правоаголни лица и повеќе квадратни црти на лицето и, покрај тоа, многу лесно се стилизира.

Долго и странично избричено

Оние со долга коса - не мора долго како оној на сликата - можат да се одлучат за ова радикално сечење што поттикнува бричење скоро нула на страните, оставајќи го само предниот дел долг, да, тој се одржува со a многу долг, чешлана наметка со влажен грб. Несомнено, преглед на фризурата Мохавк, но во современ и софистициран клуч.

Многу кратки и прави удирања

Со удирања што се чини дека биле обележани со квадрат и косо. Супер исправен, остар и многу населен. Удирањата создаваат контраст со страни избричени скоро до нула и круна во намалување со градиентен ефект.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.