Три обетки во увото

Три обетки во увото

Постојат многу мажи кои тие се обложуваат на носење обетки во увото. Се повеќе и повеќе луѓе одлучуваат да всадат повеќе од две падини и трендот е во пораст. Постојат многу различни видови обетки, глини, обетки, обрачи, караван или обетки кои служат за украсување на некои области од нашето тело.

Како за да ви го претставиме начинот носете до три обетки во увото? Willе изгледа многу екстравагантно, но со количината на варијанти и форми што се на пазарот, можете да направите кој било дизајн и да ја структурирате вашата слика според личен вкус.

Каде да ги ставите обетките?

Ако размислувате каде да ги поставите обетките, треба да знаете дека може да биде важно во кое уво треба да ги поставите. За многумина тоа не е важно, но е препишано дека постојат утврдени правила според која област сакаме да ги покажеме.

три обетки во увото

Ако размислувате да го ставите на левото уво, тоа е показател дека сте а хетеросексуална личност. Сепак, поставувањето на десното уво е само за геј мажи. Ако обетките се стават во двете уши, ќе бидете изненадени кога ќе знаете дека тоа практично не значи ништо.

Видови обетки и нивни комбинации

Одамна дека мажите тие не треба да шушкаат за обетка. Ако порано најдобриот начин беше да се купат обетки за жени, сега има многу разновидност и тие се неверојатно машки. Разновидноста е широка и сега ви покажуваме:

Прстените: Тие се практично првите обетки кои почнаа да се ставаат на ушите на мажите. Станува збор за пред многу векови, кога Грците, Египќаните, Англосаксонците или Арапите почнаа да ги користат. Кои дефинитивно ја направија својата форма модерна, беа пиратите, но тоа не значи дека во нашата ера тие не започнаа да се користат во иста големина. Малите обетки се најдобри за модата од наше време и има многу оригинални дизајни.

 

Три обетки во увото

Има типичните едноставни и секојдневни обрачи, формулиран со злато и сребро. Идеално е мажот да носи големина што не надминува 12 mm во дијаметар. Прстените што најмногу продаваат се оние од кои се составени хируршки челик. Тоа е отпорен, антиалергиски и ефтин материјал, каде што излегува дека има безброј форми и стилови на пазарот.

Три обетки во увото

Обетки со дијаманти: Тие се многу актуелни додатоци и растат. Тие беа направени модерни од славниот Дејвид Бекам и направија тренд. Тие се многу впечатливи, бидејќи иако се чини женствено да се носат, мора да ги земете предвид нејзината големина и форма. Колку е помал дијамантот, толку ќе биде пософистициран.

Три обетки во увото

Дилататори. Овој вид обетки е за .убителите на пирсинг. Мора да сакате многу и бидете многу смели да ги носите, и знајте дека ако некогаш се покаете, можете да ги тргнете, но проширениот дел од увото ќе се деформира. Ви ги покажуваме видовите на дилататори што се продаваат на пазарот.

обетки со дилататор

Предвремени обетки. Тие се најконвенционални и со бесконечен број форми и варијанти. Тие обично чекаат со затегнат и мал дијаметар, не премногу екстравагантни и со бесконечност на форми кои се прилагодуваат на личноста на современиот човек.

предвремени обетки

Комбинации на три обетки во увото

Постои голема разновидност на варијанти. Знаеме пирсинг на антитрагус што во овој случај може да биде обетка што се наоѓа на внатрешноста на увото, во 'рскавицата. Овој вид пирсинг може да се користи за поставување на издолжената обетка што е поставена одозгора, како да е преминато од едната страна на другата страна на увото. Можете да ги комбинирате со други две едноставни обетки во другите две перфорации или со проширена обеткаr на дното на увото.

три обетки во увото

Обрачите на дното тие се многу добро комбинирани со едноставни падини. Стилот на обетка во форма на starвезда, стрела или приврзок можете да го комбинирате со обрачот или дилататорот, во зависност од видот на облеката што ќе ја носите или видот на настанот на кој ќе присуствувате.

На вкрстени обетки Може да се комбинираат со неколку обетки под притисок, може да бидат мали за да не изгледаат екстравагантно и на горниот дел од увото поставете еден со темно и златен тон.

Три обетки во увото

Други видови обетки се лажни дилататори кои имаат конусна форма и издолжена форма на задниот дел на увото. Може да се комбинира со обетки под притисок во иста нијанса, со едноставни и мали форми.

Три обетки во увото

Како последен совет кога и да одите да направите дупка мора максимално да се грижите за вашата хигиена и купувајте квалитетни производи кои не даваат алергии. Мора да бидете сигурни дека правилно заздравува и да избегнувате капење во море или базени бидејќи тие се извор на бактерии кои можат да го комплицираат заздравувањето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.