Три комбинации на бои со розова кои секогаш работат

Розов џемпер

Постојат многу предрасуди за мажи и розова боја. Една од нив е дека е тешко да се комбинира. Ако тоа е она што ве спречува да го вклучите во вашиот плакар, тука ќе ви покажеме колку оваа изјава може да биде лажна.

до помогне да уживате во оваа трендовска боја оваа пролет / лето, ние ви нудиме три комбинации на бои со розова боја кои секогаш работат.

Пинк + сиво

Ако имате сиви панталони во плакарот, розовата горна облека ќе ви биде совршен придружник. со оглед на пастелните тонови ќе бидат тренд Оваа пролет, го избравме овој фин плетен џемпер како пример.

Клучна облека

Повлечете и мечкајте

Розова + светло сина

исто така, ќе добиете многу ласкави погледи доколку ги комбинирате со вашите светлосини фармерки и пол, особено ако се направени од XNUMX-тите години, како овој модел на Гап, и завршете го со бели патики за супер свеж резултат. Наш совет е да се одлучите за бледи тонови ако имате светла кожа - како оваа гола маица од винтиџ-воздух - и поинтензивна ако имате темна кожа.

Клучна облека

Реми Олеснување

Розова + црна

Нема ништо подобро ако сакате да се истакне вашата розова облека отколку да го комбинирам со нешто црно. Бидејќи црната боја не е ништо повеќе од отсуство на боја, таа ќе го остави целиот вид на изгледот во овој случај на жив дуксер со големи димензии.

Клучна облека

Худи од Urban Outfitters

UO


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.