Трите типа кошула со кратки ракави и како да ги комбинирате

Видови кошула со кратки ракави

Кошули со кратки ракави се една од облеките што тие не можат да изостанат во вашата гардероба оваа пролет / лето.

Тие се во тренд и додаваат многу стил на секојдневен изглед за време на топлите месеци, иако е важен научете да го разликувате секој вид во продавницата и да знаете со каква облека да ги комбинирате.

Обична кошула со кратки ракави е идеална за вашето дневно слободно време. Отпечатоците одат силно, иако може да бидат и мазни.

Одлично работи и со фармерки и со чинос, без разлика дали се тенки или прави, долги или кратки. И, можете да го носите закопчано или да го оставите отворен со посветла нијанса маица под неа. Најмногу се препорачуваат обувки за монохроматски спортски чевли, еспадрили, сандали и наутички

Хавајските кошули и пижами се разликуваат од претходните по тоа што имаат отворена јака. Друг аспект што тие не го делат е видот на сечењето. Овие се многу полабави и полесни.

Комбинирајте ги Хавајците со прави или стеснети фармерки и чинос. Додадете неколку спортски обувки или еспадрили на изгледот и ќе имате удобна, но многу стилска комбинација за да се приближите до крајбрежјето или да пиете пијалок на тераса во недела наутро. Во случај на пижами, има повеќе ограничувања. Е ви требаат фустани со двојна ширина, подеднакво лесни и во темносина или црна боја. Повторно, патиките ќе станат наши најдобри пријатели, иако одредени мокасини исто така изгледаат одлично. Носете ги во текот на топлите месеци за да излегувате на вечера навечер, па дури и (зошто да не) да одите во канцеларија.

Кошули со фустани со кратки ракави се единствените што дозволуваат јакна и вратоврска, поради што е таа што треба да ја изберете за да присуствувате на свадби и елегантни свршувачки.

Themе ги разликувате од останатите, бидејќи тие се генерално мазни, со англиска јака (висока и затворена) и без џеб.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.