Трите нај летни начини да се носи јакна

Летен блејзер

Топлите месеци ја ставаат на тест разноврсноста на многу облеки во нашата гардероба, вклучувајќи го и американскиот.

Високите температури не принудуваат да воведеме промени во нашиот стил, но тоа не значи дека треба да ја жртвуваме елеганцијата што ја обезбедуваат облеки како што е јакната. Следниве се три начини да го вклучите овој вид јакна во летни изгледи без да се судрите:

Со цветна кошула

Zara

Дали сакате да ја носите вашата омилена хавајска кошула на работа додека изгледате професионално? Ако ви е тешко да се ослободите од оваа удобна и свежа облека во текот на неделата, Додадете блејзер и облечете панталони во неутрални тонови и подготвен изглед имате за во канцеларија. Внесете ја кошулата внатре за уште понепречен изглед.

Со бандера

Масимо дути

Поло е безбеден облог кога станува збор за алтернативи на официјалната кошула. Можете да изберете помеѓу класичното пике или полесните и поразмаврени паметни поло маици. Неутрален блејзер, на пример темносина, ќе работи добро со која било поло боја. Ако одите по пастелен блејзер, проверете дали поло е бело или создадете тонски изглед со поло во иста боја / различна нијанса како јакната.

Со шорцеви

Страдивариус

Комбинирање на блејзер со шорцеви е далеку помалку ризичен потег отколку што се чини. Нормално, има судир помеѓу горниот и долниот дел, но ако се обложиме јасно летни ткаенини, како што се лен за јакна, создадено е многу добро подесување. Сарторијал шорцевите ќе ви помогнат да понудите preppy слика, особено ако ги комбинирате со поло и чевли на брод, додека фармерките, маиците и монохроматските патики ќе ви дадат порелаксиран воздух.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.