Трите типа дуксер што треба да ги разгледате отсега

Голем тренд на суичери

Облекувањето тесна дуксерка е една од најмалку кул работите што можете да ги направите оваа сезона. Ако сакате да импресионирате со вашиот стил, она што ви треба се суичери со големи димензии за комбинирање со фармерките и панталоните за облекување.

Пред да се упатите кон продавницата за вашиот нов дуксер, бидете претпазливи дека помеѓу тенок дуксер и тип Vetements има уште две умерени нивоа што треба да ги земете во предвид:

Велики

Цвест на ракавот е малку понизок од нормалното. Кеси со крпа се произведуваат на трупот, струкот и ракавите, иако неговата должина не ја надминува обичната дуксер. Тие можат да се комбинираат и со тесни и со директни панталони.

Екстра голема

Големината на рамената е јасно преголема за да се потенцира нејзината преголема волја. Торбите со крпа се појавуваат во поголем број и се многу понагласени. Во однос на должината, тие се спуштаат за целосно да го покријат задникот, па дури и пониско. Единствена опција за панталони е слабиот тип, бидејќи, ако додадеме некои широки нозе, тоа ќе создаде многу бесјаен ефект.

Гигантски

Популаризирани од фирмата Ветеменс, гигантските дуксери одат чекор подалеку од она што претходно се разбираше како преголеми. Неговата должина се движи помеѓу крајот на задникот и средината на бутот. Недвосмислен знак дека се соочувате со еден е тоа неговите ракави речиси целосно ги покриваат рацете. Ако тие вклучуваат капа, ова е големина според остатокот од облеката, односно толку голема што може да се скрие целата глава.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.