Трикови за вродени влакна на брада

По бричењето, обично се појавуваат досадни мозолчиња. Многу пати, по блиско бричење, врвот на косата повторно влегува во кожата, продирајќи во wallидот на фоликулот и предизвикувајќи оток. Овој оток е познат како псевдофоликулитис во брадата, попопуларно познат како „Вродена коса“.

Ако страдате многу од вродени влакна, денес ќе ви дадеме неколку решенија за да ги избегнете.

Едно од најбрзите решенија и ако ви дозволува работата, не е да се бричите блиску секој пат кога ќе го направите тоа.

Кога се бричите, не ја истегнувајте кожата и не се бричите секојдневно. Ако забележите дека косата е лузна, фатете игла и подигнете ја. На овој начин нема да се отелотвори.

Ако страдате од вродени влакна многу често, кога се туширате со многу пареа, можете да користите сунѓер и да ја прелиете брадата за да не се појавува толку често.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   joaquin dijo

  Здраво
  Не сакам да имам брада и ако или ако треба да се бричам секој ден
  И, тоа е нешто што е вознемирувачко затоа што во деловите на лицето што ги бричам, во тие предели станува црвено, а вродените влакна на страните се проблем во трговскиот центар ... Не препорачувам некој поинаков метод или начин на бричење?

 2.   Александар dijo

  Пријателите воодушевени од вашата веб-страница .. тогаш ја поврзувам вашата веб-страница .. прегратка
  Алехандро од Аргентина

 3.   Максии dijo

  Јас сум скапан дека косата ми е вродена и добивам мозолчиња, лицето ми е болно многу после бричење и се црвени
  I'mе си го исечам вратот xD ајај

 4.   Луис Артуро dijo

  купете брич како оние што ги сечат бакарните во фризерот кои се поевтини

 5.   Едуардо dijo

  најдоброто нешто што постои за вродената брада е бричење со стриже за коса е expecataculo. другиот е чист стих