Моден тренд: Брада Хипстер

брада од хипстер

Мажите кои растат бради честопати го прават тоа едноставно избегнувајте бричење.

Носењето коса на лицето е, во зависност од стилот што е усвоен, задача што може да ја бара повеќе работа и напор отколку бричење секој ден. И, ако има еден вид брада што бара внимание на деталите, тоа е Хипстер.

Потекло и карактеристики на брадата Хипстер

„Специјалистите“ во машка мода не се согласуваат многу потеклото на брадата хипстер. Ако нешто, се чини дека има два стила:

Прва теорија: Рурални области на САД, што го користат дрвокрадците и земјопоседници.

хипстер

Втора теорија: во викторијански Лондон, популарен кај образованите англиски господа.

El стилот на земјата е погруб па дури и спонтано. Некои детали се земени предвид во мустаќите, како што се заокружување, па дури и издолжување и виткање, според античкиот обичај на каубоите и земјопоседници од XNUMX и XNUMX век во дел од Северна Америка.

Урбаниот стил е повеќе стилски. Мора постојано да се оцртува со употреба на ножици. Го зголемува волуменот од бабрините, додека не биде подолго под брадата. Дури и во горниот дел од лицето, има такви кои го носат со мала пауза помеѓу влакната и влакната на лицето, за да се разликуваат едни од други.

Како да нацртаме стил

Првото нешто е да се остави брадата да расте. Не сите случаи се исти, но потребно е приближно шест недели додека не може да започне обликувањето. Препорачаната работа во овој момент е постепено да се дава посакуваната форма.

Брадата Хипстер бара календар за нега тоа мора да се исполни. Употребата на шампони и други специјални производи исто така се предлага за одржување на сјајот и хидрирање на кожата на лицето.

Не е препорачан стил на брада за мажи на кои влакната на лицето не растат изобилно или рамномерно.

 

Извори на слика: INmendoza /  Електрични машини за бричење


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.