Оваа пролет-лето 2013 година, пријавете се за печатената кошула

глупави кошули

Кошула со геометриска состојба на Единаесет Париз.

Estдо пролет-лето 2013 година трендовите, повеќе од кога и да е, печатат. Ако пред неколку дена зборувавме за бум на панталони од жиг, денес го прошируваме каталогот на облека за да ви покажеме некои од најистакнатите предлози во како за кошули со отпечатоци тоа значи.

Ако сте од оние кои се осмелуваат да експериментираат со графички мотиви, не можете да ја пропуштите оваа разновидна вртење, во која предлагаме четири од клучните трендови на сезоната и дека избравме брендови со цени за сите буџети.

Графички отпечаток

Печатени кошули

Во „Кошули мажи“, еден од ретките портали специјализирани за кошули, тие нудат широк избор на кошули со брендови како Ендру Меклистер или Емпорио Балзани. Најдоброто од сите е што се произведени само 50 единици од секој модел, што нуди одредена ексклузивност Од оваа веб-страница, ми останува оригиналотl графичка игра ленти и вертикални ленти во морнарица на бела позадина на оваа тотално тренди кошула.

Paisley

Печатени кошули

El Paisley, типична шема на кашмир, е друга од отпечатоци кои доаѓаат со газење. Ако куќи како Етро го направија репрезентативен амблем, се подразбира дека други подостапни фирми, како на пр НЕ од Манго, приклучи се на трендот. Оваа кошула со тон крин е совршена за најбоемската.

Флорес

Печатени кошули

De Топман Спасив уште еден од трендовите што ја погодуваат оваа година најсилно, ботаничка инспирација. Цвеќиња претставени во светли бои, како овој со црна позадина со детали во црвеникави тонови.

Топос

Печатени кошули

Не е дека прифаќаме мали молови, е дека ги сакаме. Се разбира, нека не ве залажува, големите бенки не се за нас. Исток печати на одредена романтична точка или наивен, заплени елегантни кошули како оваа во лаванда од ASOS. Ако твое е данди ролна, не размислувај за тоа, молите се за тебе.

Повеќе информации - „Мора“ на сезоната: печатени панталони, дали се осмелувате?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.