Трендови во машка обувка

Трендови во машка обувка

Во последниве години можеме да го видиме тоа тренд во машка обувка се менува доста. Најнормално е што мажите секогаш се одлучувале за спортски обувки заради нивната удобност и стил. Сепак, најновите трендови не се обложување само на спортски обувки, туку и на други стилови на обувки, како што се урбани или „лежерни“. Модата се менува и можеме да видиме многу мажи кои носат чизми, чизми до глужд, па дури и некои чевли што долго време се сметаа за покласични.

Во оваа статија ќе ви покажеме кои се трендовите во машката обувка.

Трендови во сезоната 2020 за машки обувки

Оваа сезона во 2020 година е доста моќна во однос на машката обувка. Можеме да го видиме тоа се издвојуваат чизмите и особено оние од урбан тип. Станува збор за чизми кои веќе се носеле во 90-тите години. Оние чизми до глужд од типот на Челзи исто така се издвојуваат заедно со голем број чевли кои порано се сметаа за покласични.

Во некои ланци како ZARA и H&M можете да видите интересни предлози за машки обувки како што се чизми до глужд од велур во кои има патенти или врвки и тенок ѓон. Во делот за машки обувки на Shoesobi се нудат сите најпопуларни брендови обувки за мажи. Ние ќе избереме помеѓу урбаните, космополитски стилови и оние што сакаат да се грижат за елеганцијата и удобноста на вашите нозе.

Бојата на плочката е онаа со најголем тренд во оваа сезона 2020 година за овие видови чевли. Тоа е затоа што тие можат лесно да се комбинираат со тесни фармерки и преголем џемпер што имаат ист тон. Тие исто така се комбинираат со многу добри резултати ако користите карирани кошули заедно со влијанијата на другите стилови, како што се спортови или големи димензии. Ако сакате вашите нозе да бидат најнова мода, треба да анализирате некои трендови што најмногу се носеле во сегашните машки обувки. На овој начин, можете подобро да ги анализирате предлозите подетално и да изберете помеѓу сите достапни модели.

Треба да изберете машка обувка што најдобро одговара на вас и на вашиот стил. Не само што треба да погледнете како носите најнови. Секој од нив поставува свој стил. Нов модел на патики од Кание Вест и Адидас ги стави долгите заби на повеќе од еден. Станува збор за моделот Чизми Yeezy. Патика чие семејство не престанува да расте. Овој модел е способен да ја смени естетската насока бидејќи има различни верзии и спортски стил. Тие можат да се најдат во тотално црно.

Затвори чевли

Овие Божиќни празници не изостанаа во скоро ниту една гардероба класичен модел на затворен чевел направен од кожа и со врвки. Тоа е чевел со многу елегантен стил за постигнат машки и што стана тренд оваа сезона. И, тоа е дека совршено се комбинира со костум и станува основна обувка за секоја елегантна облека.

Не само што добиваме елегантен чевел, туку и овој распоред е прилично разноврсен и многу добро ќе ви одговара доколку ги изберете оние модели кои имаат испакнати прсти. Оние кои најмногу се истакнаа се типот Блучер кои имаат мала јама на кожата и како заоблен врв. Тој е совршен модел за комбинирање со костуми, иако може да се носи и со фармерки или чинос.

Постојат и други затворени чевли кои исто така стануваат актуелен тренд. Тие се повеќе фокусирани на стилот „лежерен“ и можат да се комбинираат со други елегантни бои како кафеавата. На овие чевли Тие извлекуваат многу од тоа бидејќи можат да се носат со »ретро» стил., што во моментов е во тренд. Можеме да купиме и затворени чевли на кои има вртки наместо врвки. Овие чевли можат многу добро да се комбинираат со чинос, фармерки и костум.

Мора да ги земете предвид боите на чевлите. Јасно е дека победничките бои се кафеава и црна. Овие бои преовладуваат над останатите и не само што ги поставуваат трендовите, туку се присутни и во најдобрите модели на чевли кои се комбинираат со костуми за кој било свечен стил.

Меѓу најновите трендови на затворени чевли за оваа зимска сезона 2020 година, мора да зборуваме за оние чевли кои имаат кадифе како основна ткаенина. Тоа е вид обувки кои имаат класичен модел и имаат трендовски дизајн. Многу од овие чевли се црни и многу добро се комбинираат за носење со костум.

Постојат и други затворени чевли кои имаат плетен дета leather од кожа, така што работи добро со другите стилови на класични дизајни.

Трендови во машка обувка: мокасини и чизми

Лоферите се во мода и во машка обувка. Тие се прилично носени ако се комбинираат со стилови како „лежерна“ или со фармерки и плетен џемпер. Најмодерни верзии на класичниот мокасин се оние кои имаат бои во бургундска, црвена или сина боја.

Се чини дека мокасините се претставени во друг вид кожа, иако има повеќе модели во однос на традиционалните чизми и во бои како црна со кои секогаш ќе бидете елегантни.

Што се однесува до чизмите, Тие беа обувки во машки тренд инспирирани од воениот стил. Овие чизми доаѓаат нешто порафинирани и во некои бои се движат од црна до кафеава. Овие чизми играат со „тексас“ стил и мода како „лежерен“ стил. За сите оние луѓе кои сакаат да носат највисоки чизми, нема проблем. Се чини дека овој вид чизми доаѓаат со модел кој ви овозможува да ги спуштите кога е потребно. Благодарение на ова, можете да комбинирате воен модел со фармерки, а потоа да носите потесен и пократок.

Ова се трендовите кај машките обувки за сезоната зима 2020. Се надевам дека со овие информации ќе можете подобро да ги разберете трендовите во машките обувки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Франциско dijo

    Јас Дали може да ме поддржиш да ми кажеш каков е моделот на багажникот на првата слика?