Трендови во машки очила за сонце (II)

Продолжуваме со преглед на главните трендови во машките очила за сонце што ќе ги видиме во наредните месеци. Моделите кои моментално се разбеснети се пред се Ray Ban Wayfarer, Aviator и Clubmaster и затоа многу фирми се инспирирани од овие дизајни за нивните креации. Иако овие стилови ќе бидат протагонисти на летото, тие не мора да бидат по сечиј вкус, и размислувајќи за различноста, ние ви нудиме разни предлози за да изберете ваши совршени очила за сонце.

Потпис Луј Витон ни нуди елегантни модели со едноставни линии за најкласичните мажи, како што се очилата од колекцијата „Конспирација ГМ“. Со метални и ацетатни украси, тој ги вметнува иницијалите на потписот LV врежани на леќите за да ги одбележи легендарните стебла на француската куќа.

Луксузниот потпис Бвлгари ни претставува многу мажествена колекција за човек со стил и елеганција. Дизајните на Бвлгари користат ацетат, што ги прави очилата за сонце полесни. Удобноста е главната карактеристика на овие модели, кои вклучуваат УВ филтри за соодветна заштита.

Една од новините во оваа сезона ни ја донесе дизајнерот од Малага Дејвид Делфин, кој ја создаде својата прва колекција на очила за сонце во соработка со ланецот Сонцето планета. Модели инспирирани од осумдесеттите, и јасно под влијание на очилата на моментот, Патникот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Марио Тревишо dijo

    здраво, може ли да ми кажете каде можам да ги најдам црните lv со златни леќи од фото трендовите на машки очила, оние со црна метална рамка со злато, благодарам!