Суспензии или појас?

трегери или ремен

Повеќе од една личност може да го смета смешно ова прашање. Сè зависи од личниот вкус на секој од нив, покрај вашите преференции и потреби.

Иако Кога станува збор за облекување, личните вкусови имаат предност пред секое друго разгледување., здравиот разум треба да преовладува во секое време.

Прво, прво: тие служат за истата цел, но никогаш не одат заедно!

Причините за истовремено носење ремен и трегери се неколку. Но, без страв дека ќе биде премногу радикален и конзервативен, никој со валидност.

Надвор од фактот дека двете облеки ја исполнуваат истата функција, носењето и на двата додатоци е нешто што никогаш не изгледа добро.

Суспензери: синоним за елеганција

Многу луѓе препорачуваат да го прескокнат овој додаток кога носат кошула без вратоврска. Исто така, не се препорачува за употреба со фармерки или неформални стилови.

Сепак, од време на време релаксирање и излегување од кутијата малку не боли. Без да заборавам на здравиот разум.

За прилагодување панталони за облекување, перде се идеални. За разлика од ремените, тие нема да создадат брчки или џебови на кошулите.

На почетокот на XNUMX век, беше лош вкус да се носат без јакна и да се изложуваат на голо око. Нешто еквивалентно на покажување долна облека на јавно место. Денес таа концепција е оставена зад нас.

Појас: случајниот пријател

Ремени, со многу малку исклучоци, почесто е да се користат со секојдневна облека.

Фармерките не се направени само за да го носат ременот, туку и за да го покажат. Со фармерки е многу добро да го крунисате ременот со моќна и впечатлива тока.

Дискретните модели на ремени се погодни за лежерни комбинации. Ова е случај на фармерки или памучни панталони со кошула со кратки ракави. Дури и за костум без вратоврска, тој е идеален придружник.

Оние кои не се согласуваат со перде и мораат да се облекуваат во затворено одело, може добро да прибегнат кон појасот. Секако, да се избере помеѓу перото и ременот, тој мора да биде исклучително дискретен, скоро невидлив модел.

 

Извори на слика: Облекување покрај нозете


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.