Јакна од јакна од Манго Европа

Јас не сум редовен клиент на Хомини Емерито или ТОЈ, машка линија на Манго (добро, ниту вообичаено ниту спорадично, јас едноставно не сум муштерија) туку Јас сум занесен, во отсуство на гледање, допирање и пред сè пробување, на една од неговите јакни за оваа зима, конкретно за оваа јакна крстена како Европа.

Кожен јакна во боја на чоколадо, вознемирен ефект стил на авијатичар и гроздобер естетика, со многу внимателен дизајн; џебови, патенти, јамки за појаси и со коса на внатрешноста на вратот, детал што го вклучија и брендовите како Гучи или Бурбери Прорсум во нивните најнови колекции.

За вистинска кожа, цената е навистина добра; 199 евра. Како што реков претходно, сега треба да го видиме во живо и пред се да го почувствуваме, нема да биде картон (освен ако некој од вас веќе не погледнал на тоа и може да ми каже нешто ...), бидејќи вистината е дека Ми се допаѓа многу поради сликата. Всушност, можеби денес ќе го вклучам во Поглед ...

Официјална страница: Хомини Емерито


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Исус dijo

  Случајно утрово ја купив оваа јакна, но или ти или етикетата на облеката не си во право, затоа што ме чинеше 20 евра помалку xD Факт е дека е СКРАПА, супер пријатна и пријатно мека (во ред, не сакам да бидам претерана , не е како допирање на кожата, но, навистина, има многу убав допир). Затоа реков: ако сте заинтересирани, јас силно ве охрабрувам да го купите.

 2.   Јован dijo

  Значи, мрежата е погрешна, или е што е поскапо на Интернет, бидејќи врската до Манго означува 199.

  20 евра повеќе или помалку ... вистината е дека изгледа добро, ако е исто така пријатно како што вели Исус, ќе мора да погледнете.

 3.   Карлос dijo

  Па, би сакал да знам дали има машки излез за Манго во Лас Палмас де ГЦ затоа што јакната пријатно ме изненади !!

 4.   Xavier dijo

  Па, Исусе, ќе ти верувам и ќе одам да погледнам да видам како е

  Карлос, во Лас Палмас има 2;

  CC 7 дланки
  1-02
  Сликарот Фело Монзон
  ЛАС ПАЛМАС ДЕ ГРАН КАНАРИЈА 35019

  CC Ел Муел
  Пристаниште на Санта Каталина s / n
  ЛАС ПАЛМАС ДЕ ГРАН КАНАРИЈА 35008

 5.   Карлос dijo

  Буф ... Не сум сигурен дали да ти се заблагодарам или да те мразам што ми ги даде овие адреси, мислев дека нема да морам да ги трошам парите многу. Благодарам Хавиер, поздрав.

 6.   Хектор dijo

  Јас имам ТОЈ облека и иако квалитетот е светлосни години од која било фирма и можеби само мал изрез над Индитекс, да (според мое скромно мислење) во дизајнот е над Индитекс. Од оваа група мислам само на Зара и Масимо Дути, другите продавници одамна престанаа да постојат.

  што мислиш? Дали мислите дека ТОЈ е прилично добар во однос на дизајнот?

 7.   Карлос dijo

  Знам дека оваа ознака е малку изгубена со текот на времето, но оваа врвна јакна ме принудува да ја спасам.Јас силно ве охрабрувам сите што можете да си го дозволите да ја набавите, бидејќи чувството што го пренесува е неверојатно; и го велам тоа, јас сум најголемиот критичар на облеката со коса во историјата.

  Честитка.

 8.   Алекс dijo

  Таа јакна е една од најдобрите, ти велам затоа што ја имам.
  Кожата за облека од манго е многу добра. И пролетната колекција е неверојатна, секој ден повеќе ме изненадуваат. Јас ве охрабрувам да одите во ексклузивните продавници за ВО кои постојат