Вкупен морнарски изглед во ладни тонови

Вкупен морнарски изглед

Температурите паѓаат и потребно е соодветно да се облечете, но водејќи сметка за деталите. За овој целосен изглед додаваме парчиња ладни тонови на морско јадро, кој се состои од џемпер во риги и палто од палто.

Стилска, пријатна идеја која, пред сè, е мошне практична. И дали е тоа тоа ќе ви овозможи да бидете многу топло благодарение на заштитата на сакото, високиот јака и волнената капа.

Камен остров

Farfetch, 705 евра

Г-дин П.

Г-дин Портер, 255 евра

Jacејкоб Коен

Farfetch, 163 евра

Топман

Топман, 120 евра

Uniqlo

Уникло, 12.90 €

Врвот на овој изглед од пет дела Таа е составена од морнарски џемпер во риги, со висок врат од г-дин П. и морнарска јакна со патенти на страните од италијанската фирма Стоун Ајленд.

За долниот дел избираме некои светло сиви тенки фармерки од obејкоб Коен и воени чизми од Топман. Светло-сивата плетена светлина на Uniqlo е дом на двата дела на изгледот: морнарскиот стил и студените тонови. Добар пример за тоа како вистинскиот додаток може да даде кохезија на стилот.

Размислете да ги засукате дното на панталоните додека делумно или целосно не го покаже горниот дел од кожните чизми Ако сакате да ги зајакнете морнарските вибрации на изгледот, ставете капа во стилот на капачето (со откриено чело и уши).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.