5-те најдобри спортски часовници

Пред неколку дена ви го покажавме Новата колекција на remереми Скот за Swatch, впечатлива колекција погодна само за најсмелите. Но, ако, како мене, сакате поедноставни часовници, спортска линија додека останува елегантна, не пропуштајте го овој избор на спортски часовници совршени за носење во вашиот ден за ден. Се надеваме дека некој од нив може да заврши под вашето дрво овој Божиќ. гроздобер de Бел и Рос Јаглеродната црна боја има мат финиш, и е инспириран од контролните табли на авионитеИ од рацете и од броевите има боја на песок. Неговата хроно верзија, во челична кутија од 40 мм, содржи калибар ЕТА 41.

Моделот Сантос 100 карбонски хронограф од Картие es еден од најпознатите моделина фирмата од почетокот на 8630 век. Во него се претставени и кутијата и тутаните за титаниум, а броевите кои го следат римскиот систем се бели. Лентата, во црна боја, има едрилица. Овој часовник е сместен во автоматскиот калибар Cartier XNUMX.

Bell & Ross и Cartier часовникот, соодветно

Лонгинс, Сеико и Брајтлинг за часовниците Бентли, соодветно

Запис за хронограф на колоно тркало од Longines тоа е часовник инспириран од 60-тите години но со тотално ажурирана технологија. Има ексклузивно движење, калибар L688.2, опремен со колоно тркало. Овој чуден часовник е со цена од 2.720 евра.

Моделот на Seiko Тоа е еволуција на кинетичкиот модел што Сеико го создаде во 1988 година можност да остане во стојат би до четири години. Кога не се носи на зглобот подолго од 24 часа, часовникот пропаѓа во состојба на мирување, но кога се користи повторно, стрелките автоматски се поставуваат во точниот ден и време.

Breitling го создаде моделот Бентли Барнато во челик. Комбинира сертифицирано COSC автоматско движење со хронограф и високо ефикасен и читлив хронографски систем од 30 секунди. Можете да изберете помеѓу црно или сребрено бирање. А има и ограничено издание од 500 златни парчиња. Ова чудо 100% Бентли Има цена од 10.160 евра.

Што мислите за овие спортски часовници? Дали се вклопуваат во типот на часовник што обично го носите? Омилен ми е моделот Longines, затоа што мислам дека е оној кој најдобро го комбинира спортскиот воздух без да изгуби ни трошка елеганција. Кој ви се допадна најмногу? Дали претпочитате ваков вид на часовник или на Swatch?

Преку | GQ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.