Нашиот „Топ 5“ од најдобрите јапонски ресторани во Мадрид

Продолжувајќи со нашите Топ 5 хамбургери во МадридДенес имаме уште еден многу посебен Топ 5. Ние ја сакаме јапонската храна и врз основа на ова сакам да ви донесам нашиот избор на најдобрите 5 најдобри јапонски ресторани во Мадрид. Сигурно ни недостасува еден што за вас е ваш омилен, затоа ве охрабрувам да ми кажете дали мислите дека ми недостасува.

Значи, ако како мене, вие сте страствени за јапонската кујна, не можете да ги пропуштите нашите Топ 5 од најдобрите јапонски ресторани во Мадрид за да одите ова лето.

Кабуки Велингтон

Ова е прв јапонски ресторан во Шпанија со Michelinвезда Мишелин. Рикардо Санц, неговиот готвач изненадува со неколку јадења од 10. Ако сакате да пробате нешто ново, не можете да го пропуштите неговото ваги-бургер нигири, неговиот папагал или морска платика узузуки и неговата широка разновидност на сашими. Рикард Санц, импресионира со различни јадења од медитеранска риба направени во најчист јапонски стил. Не можете да заминете без да ги испробате нивните узузукури од туна стомак со лебници со рендан домат, масло и сол од Малдом. Спектакуларна мешавина од вкусови и текстура.
Меѓу нејзините специјалитети, покрај тоа што ќе најдете сардин нигири со мел и мато, или зачинетото јадење од стомак од туна со пржени јајца и канариски компири, не можете да престанете да пробувате нигари ориз сокарат со путер и тартар од туна. Вкусно!
За десерт и крајно високо, ако сакате нешто изненадувачки, побарајте неколку миничури со прав матча, создадени од Ориол Балагуер.

Кабуки Велингтон
Улица Веласкез, 6
915 77 78 77

Ткса-Теи

Еден од поранешните готвачи во Кабуки Велингтон, ја смени кујната и отвори свој ресторан: Txa-Tei, многу посебно место што го открив неодамна. Тие детално се грижат за сèЕдноставниот факт дека нивниот сад е исклучиво избран и увезен од Јапонија, бидејќи е од специфичен вид керамика, кажува многу за тоа што ќе го најдете во ресторанот. Иако однадвор не изгледа похотливо, квалитетот на производот е спектакуларен и е многу посебно место со многу малку маси, што го прави најприватно.
Не можете да заминете без да ја испробате темпурата со црвени ракчиња, Татаки де Торо и сашими на готвачот. Едноставно спектакуларно.

Ткса-Теи
Генерал Пардишас, 8
911 123 183

Мијама

Особено ми се допаѓа ресторанот Мијама де ла Кастелана многу повеќе. Покрај тоа што имам совршена локација и најмал минималистички украс на локарот што го сакам, менито не останува незабележано. Ако треба да препорачам нешто, тоа е тоа директно прашајте го келнерот да ве советува при нарачката, бидејќи вашето писмо е доста широко и ова ќе ви ја олесни работата. Кога и да сум бил, тој бил целосно во право со моите вкусови.

Во рамките на вашето писмо, препорачувам да го пробате Говедско кифлички Вагују со власец и печурки, мешавина од суши составена од 6 нигири и 6 разновидни маки за да можете да пробате и раковини, риба од лимон или сина туна. Нигири од бик и јагула што ќе ти го дувнат умот и како aвездено јадење Гиндара, кој е печен црн треска мариниран во мисо што е извонредно.
Кога избирате десерти, побарајте разновиден дел кој вклучува некои како мочи со сунѓер торта од зелен чај и четири текстури на јагода, карамелизирана торта од јаболка или чоколаден хурамаки со сладолед од ванила.

Не можете да заборавите за придружете ја вечерата со јапонско мохито што е најдобро што некогаш сум имал, направено со чај од матча.

Мијама
Пасео де ла Кастелана, 45 години
913 91 00 26
Кале де ла Флор Баја, 5 години
915 40 13 86

99 Суши бар

Иако има три просторииЕден близу Нуевос министериос, друг во близина на Кастелана и друг во Ла Моралеја, ќе ви кажам за моето искуство со оној на Кале Хермосила, многу близу до Кастелана. Веднаш штом ќе пристигнете, тие ви нудат како аперитив неколку мешунки Едамаме (свежа соја) со сол од Малдон кои се многу добри.

Ако треба да одлучам за јадење на менито, дефинитивно го препорачувам туртар туна, мариниран во мисо сос, што е спектакуларно вкусно. По забен камен не се лишувајте од трио нигирис направено од говедско месо од Вајгу со домат, бик и путер од риба и тартуф. Три најважни работи. Ако сакате макис, ја препорачувам пушената јагула во крцкаво брие сирење што изненадува со оној крцкав допир што му дава многу посебен вкус.
Ако сакате месо, побарајте едно Утроба од говедско месо Вагују, што е пушена и многу вкусна.

99 суши бар
Улица Хермосила, 4
914 31 27 15
Улица Понзано, 99
91 536 05 67
Кале де Естафета, 2 (урбанизација Ла Моралеја)
91 650 31 59

Шику Изакаја

Поседува а широко јапонско гастрономско мени со авангардни допири. За почеток, тие ви служат аперитив кој е различен секогаш кога одите. Не можете да започнете без да пробате некој од нивните татари, и лососот, бикот или Вагиу се вкусни. Лососот е еден од моите омилени, доаѓа во мешавина со лесен сос од синап што му дава многу добар вкус. и со многу кул презентација, на сад полн со мраз. Ако сте fanубител на суши побарајте ел Лушпа од јајце од плаша со тартуфи, суши од морски бас запечена со путер од понзу и суши од тартуф од путер од риба. И трите се импресивно добри.
За да завршите, нарачајте пржени ражничи од пилешко и говедско месо кои се служат со ориз.

Шику Изакаја
Улица д-р Флеминг, 32
913 44 16 64


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.