Вид на брада според вашето лице

Неодамна доживеавме преродба на брадата како облекување на лицето. Скоро секој носи различни видови, коза, стрниште…, Итн. Она што треба да се знае е каков вид брада најмногу ни одговара со нашиот тип на лице, не сите го подобруваат нашиот имиџ.

Со брадата можеме да исправиме многу работи, од овална на лицето, за да постигнеме лице со поголема хармонија. Треба само да ја одредите формата на вашиот пад и да изберете исеченост на брада што најмногу ви одговара.

Поврзана статија:
Како да пораснете брада

Каков тип на брада е погоден за твоето лице?

постојат многу причини да носат брада. Или затоа што е меѓу најновите трендови, затоа што го следиме примерот на позната личност, затоа што не фаворизира, итн. Но, која брада е таа што најмногу ни одговара според видот на лицето што го имаме?

Брадата е се смета за една од најестетските додатоци за мажите. Се гледаат бради од сите модели. Дури и оваа разновидност на бради направи револуција во секторот производи за нега: четки, восоци што ја даваат посакуваната форма, лосиони за хидрирање на брадата, четки за сјаен ефект итн.

Издолжени лица

гослинг-клуни

Издолжените лица се од најделикатните од брада. Неопходно е да се избегне дека лицето има ефект на уште издолжување. Типот на брада што треба да се користи во овие случаи е оној на кратка брада со дебели бурни изгореници. На овој начин, лицето ќе се појави помалку издолжено и со повеќе симетрична форма.

Клучот е во формираат еден вид полумесечина на лицето, што малку го омекнува ефектот на долго лице.

Ако го имате долго лице избира да го пресече многу добро и тоа никогаш не гледај под вилицата, ова ќе предизвика вашето лице да се издолжи уште повеќе. Вашата брада мора да биде кратка во подрачјето на брадата и поширока кај бубрезите за да формира половина месечина што го прави лицето да не се појавува толку долго.

Ова е случај на актери како Georgeорџ Клуни или Бред Пит кои со овој тип на лице ја ориентираат брадата на овој начин.

Квадратни лица

плоштад Барбаростро

Квадратните лица се карактеризираат со пошироко чело, високи јагоди и брадата што не излегува многу. Козата секогаш е најдобрата опција, така што лицето е повеќе издолжено и со стилизиран ефект.

Како треба биди коза? Со повеќе влакна на областа на брадата и малку помалку на странитес Дури и страните можат да бидат целосно избричени.

Овие копчиња лесно се одржуваатКористејќи едноставна електрична машина, не треба ни да се бричите за да имате најдобар изглед.

El квадратно лице таа е една од најчестите. Обично се поврзува со широко чело, изразени јагоди и не многу долга, но добро дефинирана брада. Брадата од коза е совршена за овој тип на лице, издолжувајќи ја брадата, така што оваа област е најголемо внимание. Не заборавајте да ја исечете брадата на страните со заоблена форма со цел да ја омекнете контурата на лицето.

Тркалезни лица

тркалезна варварија

Un Округло лице Се карактеризира со тоа што има многу малку истакнати јагоди и испакнати образи. Препорачливо е да носите повеќе аголна брада која ја прикрива заобленоста на лицето, и ја прави подолга. Исечете го до висината на образите.

На подуени јагоди и образи и малку брадата генерираат чувство дека лицето беше пократко. Важно е, кај овој тип на лице, брадата да е аголна, да ја дефинира вилицата малку повеќе и да создаде чувство на издолжување на лицето. Ако има исто така двојна брада, најуспешна работа е косата да расте под брадата, во правец на вратот.

Поврзана статија:
Како да ја поправите брадата

Овално лице

Тоа е лицето е овален тип, главната карактеристика е дека карактеристиките се заоблени. Ова лице е она кое најдобро ги задржува пропорциите помеѓу образите, брадата и челото. Се смета за идеално лице.

Во овој стил на лице, брадите секогаш имаат тенденција да се вклопуваат добро. Најверојатно е козарот кој најдобро се интегрира, и со не премногу обележана брада на остатокот од лицето.

Можно е тоа чувството на застанување на лицето премногу заоблено Делумно го сокрила брадата.

Триаголно лице

Овие лица, со нијанси кои потсетуваат на триаголник, се карактеризираат со обележани карактеристики и многу издолжена брада.

Кај овој тип на лице, типот на брада што најдобро може да се вклопи е целата брада, што ќе помогне малку да се прикрие чувството на цврстина кои ги обележуваат овие лица.

Брадата може да расте подолго на страните и малку пократко во областа на брадата, спротивно на она што се случи во претходните примери.

Во овие случаи тоа е Се препорачува брадата да биде многу добро згрижена, за да може да биде обележано на лицето и да не расте подалеку од брадата. Стилот на „повеќедневна брада“ можеби најдобро одговара.

Дијамантски лица

Брада за лица во форма на дијамант

Понекогаш, дијамантското лице се меша со триаголник и квадрат. Всушност, ако погледнеме внимателно, тоа се разликува со тоа што е пошироко во областа на образите отколку на врвот на главата или на брадата.

Најдобрата брада за овој тип на лице е обично козарот со ефект на обликување на усните. Исто така, постои можност да носите мустаќи, а потоа и брада, под долната усна. Овој изглед го направи популарен Johnони Дип.

Ако имате двојна брада ...

тато_брада

За оние со двојна брада најдоброто е целосна брада, која ќе го рафинира лицето воопшто и ќе ја покрие самата двојна брада. Направете ја брадата прилично аголна, завршувајќи ја веднаш на линијата на брадата, без да преминете преку вратот.

Но, исто така е важно, Ако не сакате да носите брада, проверете ги бабрините. Ако лицето ви е слабо, одберете се за краткиот храм, ако е дебело, оставете го храмот малку подолго за да ја повлечете повеќе линијата на вилицата.

Поврзана статија:
Производи за брада

Овие совети можат да помогнат за промена на изгледот.

Сега треба само да те избереме, брада да или не?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ed dijo

  какви грди бради

 2.   Рикардо „DjGomita“ Гарсија Паредес dijo

  Имам нерамна брада, мојата брада не затвора U. U. И јас би бил многу среќен со брадата „French Fork“> w

 3.   Расиел dijo

  Па, ги испробав скоро сите на списокот, освен хулихе хД, за жал добивам многу брада и малку влакна на главата.

 4.   санти dijo

  Хју gекман и Justастин Тимберлејк имаат тркалезно лице ????

  ЗАГУБЕН сте !!!!

  XD XD XD XD